اینستاگرام پس از بستن صفحه قاسم سلیمانی و دیگر فرماندهان گروه تروریستی سپاه پاسداران صفحه اینستاگرام خامنه ای را نیز بست

ساعاتی پس از مسدود شدن صفحه اینستاگرام تعدادی از فرماندهان سپاه، صفحه اینستاگرام انگلیسی رهبر جمهوری اسلامی نیز از دسترس خارج شد. هنوز صفحه فارسی او در دسترس است.

به دنبال ثبت رسمی نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه‌های تروریستی خارجی دولت آمریکا، شبکه اجتماعی اینستاگرام چند صفحه مرتبط با این نهاد، قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس و نیز تعدادی دیگر از فرماندهان کنونی و پیشین آن را  مسدود کرد.

نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، دوشنبه ۲۶ فروردین، به طور رسمی وارد فهرست گروه‌های تروریستی خارجی آمریکا شد.

بررسی‌ها حاکی است که روز سه‌شنبه صفحات اینستاگرام محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه، قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس، محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیروهای مسلح مسدود شدند.

اینستاگرام همچنین صفحات تعدادی از فرماندهان سابق سپاه پاسداران از جمله عزت‌الله ضرغامی، محمد باقر قالیباف و سعید قاسمی را نیز مسدود کرده است.

ایسنتاگرام پیش از این بارها صفحه قاسم سلیمانی را به دلیل آن چه انتشار محتوای خلاف مقررات این شبکه اجتماعی خوانده شد، بسته بود.

صفحات سپاهی محمدحسین باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، سپاهی موسی کمالی و سپاهی محمدباقر قالیباف، عضو کنونی مجمع تشخیص مصلحت جمهوری اسلامی، از دیگر صفحات بسته شده توسط اینستاگرام است.

مایک پومپئو،‌ وزیر امور خارجه آمریکا پیشتر در یک مصاحبه گفته بود که از نظر دولت آمریکا، قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه همردیف ابوبکر البغدادی، رهبر گروه تروریستی داعش است.

هنوز به صورت رسمی از سوی اینستاگرام اعلام نشده که علت در دسترس نبودن این صفحه چیست. اینستاگرام یکی از زیر مجموعه‌های شرکت فیسبوک در آمریکا است و پس از اجرایی شدن قرار گرفتن سپاه پاسداران در فهرست تروریستی ایالات متحده، اقدام به حذف این صفحات کرده است.

معلوم نیست آیا مسدود شدن اینستاگرام انگلیسی خامنه ای هم به دلیل محتوای آن است یا به تحریم سپاه پاسداران ارتباط دارد.

 

 

یک دیدگاه

Comments are closed.