“ایپاک” نیرومندترین لابی حمایت از اسرائیل در کنگره و دولت آمریکا محسوب می شود

“ایپاک” نیرومندترین لابی حمایت از اسرائیل در کنگره و دولت آمریکا محسوب می شود

یهودیان ایالات متحده یک جامعه سازمان یافته محسوب می شوند که برای همیاری بین یکدیگر تشکیلات گسترده ای دارند و سازمان های آنها همه نیازهای زندگی اجتماعی را در بر می گیرد. ولی ایپاک بزرگترین سازمان سیاسی یهودیان ایالات متحده محسوب می شود که به طور رسمی لابی اسرائیل محسوب می گردد و به این هدف، در کنگره آمریکا بسیار فعال است و هر سال گروهی از اعضای مجلس نمایندگان و سناتورهای کنگره را به دیدار از اسرائیل دعوت می کند تا از نزدیک با مشکلات و نیازهای امنیتی این کشور آشنا شوند.

در همایش سالانه ایپاک که از دیروز آغاز به کار کرده، هیجده هزار نفر شرکت دارند که در میان همایش هایی که در آمریکا برگزار می گردد کم نظیر است.

دز این همایش، شخصیت های برجسته ای مانند معاون رئیس جمهوری و روسای کنگره دعوت به سخنرانی می شوند و در برخی موارد، حتی شخص رئیس جمهوری در چنین همایشی سخنرانی می کند و به تشریح سیاست ایالات متحده در برابر اسرائیل و دیگر کشورهای خاورمیانه می پردازد.

نام “ایپاک” سرواژۀ “کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل” می باشد که به اختصار “لابی اسرائیل” نام گرفته است.

ایپاک، شماری از شخصیت های برجسته سیاسی کشورهای دیگر جهان را نیز به سخنرانی دعوت کرده و در همایش امسال، که از دو روز پیش (یکشنبه) آغاز گردیده، شصت سخنران از بیست و یک کشور جهان حضور دارند.

ایپاک همیشه نقش ارزنده ای در دفاع از منافع اسرائیل در ایالات متحده به عهده داشته است. در دوران هایی که برخی از روسای جمهوری آمریکا نسبت به اسرائیل نظر خوشی نداشته اند، رسالت ایپاک اهمیت بیشتری داشته، ولی در دوران ریاست جمهوری پرزیدنت ترامپ که صمیمی ترین دوست اسرائیل در ایالات متحده محسوب می شود، ایپاک نیز در محبوبیت بیشتری برخوردار گردیده و اهمیت کار آن آشکارتر شده است.

یک دیدگاه

  1. درودو برکت بر هر دو رهبر مقتدر بنیامین نتانیاهو و دونالد ترامپ عزیز ، دستهای هر دو شما را می بوسم برکت و عزت بیش از پیش بر شما باد برکت و ثروت و قدرت و عزت و بهترین نعمات بر اسرائیل و اسرائیلیان . اسرائیل بزرگ می شود .

Comments are closed.