بار دیگر از غزه یک راکت به سوی اسرائیل پرتاب گردید که شکار شد؛ اسرائیل، اهدافی را در غزه بمباران کرد

ارتش اسرائیل بلافاصله نسبت به این تعرض واکنش نشان داد و هدف هایی را در داخل غزه بمباران کرد

پس از چند هفته آرامش نسبی در خط مرزی اسرائیل با  نوار غزه، شب گذشته یک فروند راکت از غزه به سوی نواحی مسکونی اسرائیل پرتاب شد، ولی شبکه پدافندی موسوم به گنبد آهنین آن را در هوا شکار کرد و نتوانست به هدف اصابت کند.

ارتش اسرائیل بلافاصله نسبت به این تعرض واکنش نشان داد و هدف هایی را در داخل غزه بمباران کرد. این حمله توسط جنگنده بمب افکن ها و همچنین هلیکوپترهای تهاجمی انجام گرفت. فلسطینی ها برخلاف گذشته از افراد زخمی یا کشته شده خبر ندادند..

چند ثانیه پس از آن که راکت از غزه به سوی خاک اسرائیل شلیک شد، بلافاصله آژیر خطر به صدا درآمد که اهالی شهرهای پیرامونی غزه فرصت داشته باشند خود را به پناهگاه برسانند.

آگاهان گفتند نقاطی در خاک غزه که مورد حمله هوایی اسرائیل قرار گرفت، متعلق به گروه تروریستی حماس بوده و بخش شمالی نوار غزه صورت گرفته است.

ییسرائل کاتس وزیر اطلاعات اسرائیل گفت که این تعرض ها با واکنش کوبنده ارتش اسرائیل روبرو خواهد شد.

در پاسخ به تهدیدات حماس و سازمان های تروریستی دیگر دایر بر این که موشک های نقطه زن در اختیار دارند و می توانند حتی تل آویو و دیگر نواحی پرجمعیت را در مرکز اسرائیل هدف قرار دهند، ییسرائل کاتس گفت که از نظر ارتش اسرائیل، هیچ تفاوتی بین تل آویو و شهرک سدروت که در فاصله ده کیلومتری از مرز غزه واقع شده وجود ندارد و هر نقطه از خاک اسرائیل که هدف تعرض قرار گیرد، با واکنش کوبنده همراه خواهد بود.

وزیر اطلاعات گفت: حماس و دیگر سازمان های ترور باید بدانند که اگر بر وخامت وضع افزوده شود، اسرائیل ناچار خواهد بود ابتکار عمل را به دست گیرد و به اقدامات تدافعی لازم دست بزند.