بار دیگر حکومت ایران، همزمان با تجمعات سوگواران درگذشت محمدرضا شجریان، در اینترنت اختلال ایجاد کرد

نت بلاکز، موسسه ناظر بر اینترنت با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود از اختلال عمده در اینترنت ایران همزمان با تجمعات مردمی پس از درگذشت محمدرضا شجریان خبر داد.

پس از آنکه خبر درگذشت محمدرضا شجریان استاد بزرگ موسیقی ایران در بیمارستان جم تهران منتشر شد .شمار زیادی از دوستداران اش در مقابل بیمارستان جم تهران تجمع کردند و با سر دادن شعارهایی علیه حکومت خشم خود را نسبت به اجحافاتی  که به این هنرمند پرآوازه ایران شده بود را نشان دادند.

تجمع کنندگان علیه صداوسیما که انتشار آثار شجریان را ممنوع کرده بود شعار می‌دادند که کوتاه مدتی پس از این اعتراضات در حالی که برخی از حاضران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می دادند، ماموران امنیتی و انتظامی و همچنین یگان ویژه  به تجمع کنندگان حمله کردند و آنان را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

پس از این اعتراضات و شعارها بود که گزارش‌هایی از کندی دسترسی به اینترنت در ایران منتشر شد. البته این برای نخستین بار نیست که رژیم همزمان با اعتراضات مردمی، به هدف جلوگیری از انتشار اخبار به سراسر کشور  و خارج از ایران دست می زند.

یادآور می شود که حکومت ایران در آبان ماه سال گذشته،  مزمان با اعتراضات مردمی، دسترسی شهروندان به اینترنت را با تصمیم شورای امنیت کشور، قطع کرده بود.  که این  اقدام رژیم با  واکنش های بین المللی روبروشد.

پیشتر نیز  دیدبان حقوق بشر در بیانیه‌ای اعلام کرد مقامات ایران سرکوب گسترده معترضان را مخفی نگه داشته و از اعلام آمار دقیق کشته‌‌شدگان خودداری می‌کنند. این در حالی است که رویترز در گزارشی آمار کشته شدگان اعتراضات در ایران را ۱۵۰۰ نفر اعلام کرده است.

پرزیدنت  ترامپ، نیز در آن زمان  در واکنش به اعتراضات ایران در توییتر نوشت: «ایران آنقدر بی‌ثبات شده است که رژیم تمام سیستم اینترنتی را قطع کرد تا مردم خوب ایران نتوانند درباره خشونت شدیدی که در داخل آن کشور جریان دارد، صحبت کنند».