بار دیگر فرمانده ارتش از تبعیض رسانه های حکومتی در نشان دادن نقش ارتش در دوران جنگ گلایه کرد

بار دیگر فرمانده ارتش از تبعیض رسانه های حکومتی در نشان دادن  فعالیت های نیروهای ارتش در دوران جنگ ایران با عراق گلایه کرد و گفت: رسانه هایی که خود را ملی می دانند اما در پوشش فداکاری‌های نیروهای مسلح ارتش ایران در دوره جنگ ایران با عراق کوتاهی کرده و تنها سپاه و بسیج را نمایش می دهند .

نظامی عبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش گفت: ارتش در در دوران جنگ هشت ساله ایران با عراق در کنار مردم بود و در برابر دشمن تا بُن دندان مسلح ایستادگی کردند.

او افزود:  رسانه های کنونی حکومت باید امروز تصویر این وحدت، همدلی و هم‌افزایی را به نسل جوان نشان دهند.

فرمانده کل ارتش گفت: ارتش تعداد سه میلیون رزمنده در دوران جنگ داشته است، حدود ۲ و نیم میلیون نفر از این تعداد را سربازان تشکیل می‌دادند و این افراد از سرباز عادی تا پزشک وظیفه را در برمی‌گیرند که انتظار می‌رود به نقش این عزیزان نیز در دفاع از وطن  توجه بیشتری شود.

این مقام ارشد نظامی ایران گفت:  ارتش ۵۰ هزار شهید،  بیش از ۲۰۰ هزار جانباز در دوران جنگ  و بعد از آن تقدیم وطن  کرده است.

نظامی عبدالرحیم موسوی پیشتر نیز در کلیپی کوتاه که در خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه پاسداران منتشر شده فاش ساخت که سرنگونی پهپاد آمریکایی در ۳۰ خرداد ۹۸ توسط ارتش انجام شده ونه سپاه پاسداران.اما به دستور رهبری ما نتوانستیم بگوییم که کار ارتش بوده .

حبیب‌الله سیاری ، معاون هماهنگ کننده ارتش درباره تبعیض های موجود در مورد عملکرد ارتش، که به گفته وی  به دستور  فرماندهان سپاه پاسداران صورت می گیرد، در مصاحبه ای با خبرگزاری ایرنا گفته بود که  ارتش در جنگ نقش مهمی داشت،   در هشت سال جنگ ۱۰ هزار کشتی را برای صادرات نفت از جزیره خارک اسکورت کرد  تا اقتصاد این کشور سالم باشد.

او افزود:  با این همه امروز به ما می‌گویند که در فلان عملیات عکس‌تان کو، تصویرتان کو، هنوز هم کسی حق ندارد با دوربین فیلمبرداری توی پست فرماندهی ما برود. این آموزش ارتش است و حتما منافعی دارد اما شما نگاه کنید توی سپاه پاسداران و بسیج هر گروهی یک فیلمبردار همراهش هست.

حبیب‌الله سیاری با انتقاد از اقدامات تبلیغاتی گسترده سپاه پاسداران، گفت که «ما باید کارمان را انجام دهیم، دلیلی نداریم که هر حرکتی انجام می‌دهیم رسانه‌ای کنیم، مگر ما شرکت تولید یخچالیم، مگر ما شرکت ساختمانی هستیم، مگر کا شرکت تولید دوربین هستیم».

او گفت که «لازم نیست که من هر روز بگویم که ببینید من چقدر کار می‌کنم، ببینید من چی ساختم، ببینید من چطور زیر دریا می‌روم. اینها را دشمن مورد استفاده قرار می‌دهد».

سیاری افزود:  فرصتی که به ارتش در رسانه‌ها اختصاص پیدا می‌کند قابل مقایسه با نیروهای دیگر نیست.