بازتاب سخنان ژنرال ذخیره بنی گانتس که گفته است اگر نخست وزیر اسرائیل شود، رژیم ایران بمب اتمی نخواهد داشت

بنی گانتس در سخنرانی خود گفت که در دوران نخست وزیری وی در آینده، رژیم ایران هرگز نخواهد توانست به بمب هسته ای دست یابد

ساعتی پس از آن که یک شخصیت سیاسی تازه کار اسرائیلی، در جریان سخنرانی در کنفرانس بین المللی امنیت در مونیخ، قاطعانه با ادعاهای محمد جواد ظریف پاسخ داد، در داخل اسرائیل مورد حملات تبلیغاتی رقیبان سیاسی خود، در آستانه انتخابات پارلمانی قرار گرفت.

سخنران اسرائیلی در کنفرانس امنیتی مونیخ، ژنرال نیروهای ذخیره بنی گانتس بود که حزب جدیدی به نام “توانمندی برای اسرائیل” חוסן לישראל برپا کرده و یکی از رقیبان اصلی نتانیاهو در پیکار انتخاباتی محسوب می شود.

بنی گانتس در سخنرانی خود گفت که در دوران نخست وزیری وی در آینده، رژیم ایران هرگز نخواهد توانست به بمب هسته ای دست یابد.

در سال های اخیر این سخن بارها از زبان نتانیاهو نیز شنیده شده است و بیان آن از دهان بنی گانتس موجب خشم در صفوف حزب لیکود گردید.  وزیر اطلاعات “ییسرائل کاتس” گفت: چگونه بنی گانتس چنین وعده ای را عنوان می‌کند، و این در حالی که او در گذشته از توافق اتمی موسوم به برجام جانبداری کرده بود.

گانتس که مدت چهار سال فرماندهی ارتش اسرائیل را به دست داشته و در ماه های اخیر به عالم سیاست پای گذاشته، هنوز نسبت به این اتهام سخنی نگفته است.

رهبر جدید، در ادامه سخنرانی خود در کنفرانس مونیخ، ادعای محمد جواد ظریف را که گفته بود اسرائیل رژیم ایران را به جنگ تهدید می کند رد کرد و گفت که این حکومت اسلامی ایران است که می خواهد در منطقه و جهان آشوب و بلوا به راه اندازد.

بنی گانتس در بخشی از سخنان خود گفت که همه احزاب در اسرائیل در مورد جلوگیری از اتمی شدن رژیم ایران اتفاق نظر دارند.

نظرسنجی ها در اسرائیل نشان می دهد که حزب جدید به رهبری گانتس، ممکن است در انتخابات عمومی که پنجاه روز دیگر برگزار شد، پس از لیکود، به بزرگترین حزب اسرائیل مبدل شود. اگر این ارزیابی به واقعیت بپردازد، ممکن است حزب گانتس بتواند از طریق ائتلاف با شماری احزاب دیگر، به برپایی کابینه آینده اسرائیل دست یابد.

حزب لیکود به رهبری نتانیاهو، چنین تبلیغ می‌کند که گانتس یک میانه رو ضعیف است که در واقع به سوی چپ گرایش دارد و اگر نخست وزیر شود، ممکن است همه دستاوردهای سیاسی، دفاعی و امنیتی اسرائیل را بر باد بدهد.

بنی گانتس، در نخستین سخنرانی خود در یک همایش بین المللی، از جمله گفت: رژیم ایران می کوشد دنیا را فریب دهد و هیچکس نباید به آنها اعتماد کند. او گفت که به عنوان رئیس پیشین ستاد کل ارتش اسرائیل و یک اسرائیلی میهن پرست، اعلام می کند که اگر به مقام نخست وزیری برسد، قاطعانه علیه حکومت اسلامی ایران خواهد ایستاد.

 

یک دیدگاه

  1. بنی گانتس عزیز اگر میخواهی شاهد سعادت و امنیت اسرائیل عزیز و ملت یهود ، بنی اسرائیل باشی میتوانی در خدمت دولت بنیامین نتانیاهو باشی اما نخست وزیر نخواهی شد چرا که اهداف بنیامین نتانیاهو بزرگتر از ان است که فکر کنید و اوست که اسرائیل را سرافراز و سربلند خواهد کرد . پس همه باید به ایشان کمک کنند نه در مقابل ایشان قرار بگیرند . درودو برکت بر بنی اسرائیل درود برکت بر اسرائیل کسی که در مقابل بنیامین نتانیاهو بایستد به فکر خودش است . پس همه ما به فکر اسرائیل بزرگ هستیم در همیاری به بنیامین نتانیاهو

Comments are closed.