بازداشت  یک شبه‌نظامی وابسته به سپاه قدس در پاکستان 

عمر شهید، معاون بازپرس کل از بخش مبارزه با تروریسم (CTD)) اعلام کرد که پاکستان یک شبه‌نظامی “تحت تعقیب” را که گفته می‌شود با لشکر زینبیون مرتبط است دستگیر کرده است.«تروریست دستگیر شده، عباس جعفری نام دارد و یکی از نزدیکان تروریست دیگر تحت تعقیب به نام یاور عباس است.

در ادامه این گزارش آمده است که عباس جعفری به سایر اعضای لشکر زینبیون شباهت دارد و آموزش نظامی خود را در ایران گذرانده است.

بازرسانی که روی این پرونده کار می‌کنند اعلام کردند بر اساس یک سند رسمی، جعفری، که در کراچی دستگیر شده، در سال ۲۰۱۴ آموزش دیده و از جمله مهارت‌های او انجام عملیات اطلاعاتی و ارائه خدمات پزشکی است.

لشکر زینبیون وابسته به سپاه قدس در ژانویه ۲۰۱۹ در فهرست سیاه مالی خزانه‌داری آمریکا قرار گرفت و گفته می‌شود اعضای جوان جامعه شیعه پاکستان را برای جنگ در سوریه اعزام کرده است.

این سند می‌افزاید: «تروریست دستگیر شده در سلاح‌های خودکار تخصص دارد و در یک کشور همسایه آموزش دیده است.»

جعفری، که اسلحه‌هایش توسط پلیس توقیف شده، همچنین به عنوان دست راست یاور عباس شناخته می‌شود در فهرست قرمز شبه‌نظامیان طبقه‌بندی شده است.

به گفته پلیس، جعفری در انجام فعالیت‌های شناسایی برای شبه نظامیان نقش داشته است.

در اوایل ماه دسامبر، بخش مبارزه با تروریسم پاکستان اعلام کرد که دو نفر از اعضای لشکر زینبیون را از منطقه کورنگی کراچی در ارتباط با یک رشته قتل در شش سال گذشته دستگیر کرده است. تهران به این ادعاها پاسخی نداده است.

پیشتر نیز  آسوشیتدپرس گزارش داد که یک گروه از پاکستانی‌ها در میان ۱۹ مبارز شبه نظامی طرفدار ایران در شرق سوریه بودند که کشته شدند.

یک مقام ارشد پاکستانی نیز پیشتر به عرب‌نیوز گفت که حدود ۵۰ شبه‌نظامی پاکستانی در یک سنگر بزرگ شورشیان در شمال غربی سوریه، توسط ارتش ترکیه و نیروهای سوری کشته شدند.