بازهم ایران در صدر آمار مرگ و میر کورونا قرار گرفت

وزارت بهداشت اعلام کرد:  در۲۴ ساعت گذشته تاکنون (چهارشنبه)،   ۴۲۲تن جان باختند و  ۸۹۳۲ تن  دیگر مبتلا شدند

سیما لاری گفت : در شبانه روز گذشته تاکنون «   ۴۲۲ تن از مبتلایان جان دادند، که حدود ۱۸ تن از روز قبل بیشتر شده است و آمار جان باختگان این بیماری به ۳۶ هزار و ۵۷۹ تن رسیده است.

او افزود: « از ظهر روز گذشته تا امروز،   ۸۹۳۲ تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود ۴۸۰ تن  از روز قبل بیشتر شده است و در مجموع به ۶۴۶ هزار و ۱۶۴ تن رسیده است».

لاری  گفت:  ۵۴۲۶  تن از بیماران  در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و حالشان بسیار وخیم است  و بیش از ۲۸ استان کشور در وضعیت قرمز قرار دارد .

در ادامه این خبر علیرضا زالی، سرپرست  ستاد مقابله با کورونای پایتخت نیز گفت: «آمار جان‌باختگان کرونای استان تهران تا سه هفته آینده کاهش نخواهد داشت».

هم‌زمان نادر توکلی، معاون درمان ستاد کورونای تهران گفت: «از آنجا که آمار ابتلا در کشور دقیق نیست، بنابراین قضاوت درباره آمار واقعی مرگ‌ومیرها امکان‌پذیر نیست».

مینو محرز، عضو کمیته علمی ستاد ملی کورونا نیز با اشاره به افزایش شیوع این ویروس  که باعث شده است تا بیماران بدحال بیشتر در معرض مرگ‌ومیر قرار گیرند، خواستار افزایش میزان انجام آزمایش و امکان دسترسی مردم به ازمایش‌گیری ارزان در کشور شد.

خانم محرز افزود:  به دلیل گرانی هزینه آزمایش کورونا، افرادی که با فرد مبتلا در ارتباط بوده‌اند، امکان انجام آزمایش این بیماری  را ندارند و این مساله به شیوع بیشتر کورونا کمک می‌کند.

در عین حال سخنگوی وزارت بهداشت در ایران نیز نسبت به انتقال ویروس کرونا در فضاهای سربسته و فاقد تهویه مناسب هشدار داد و گفت که لازم است از برگزاری مهمانی‌ها و دورهمی‌های خانوادگی نیز خودداری شود.

۲۸ استان ایران برای ماه‌های متوالی در شرایط قرمز کرونا قرار دارند.