باز هم ادعایی جدید: «آغاز واکسیناسیون ۶۰ ساله‌ها در ایران، از فردا ۲۴ تیرماه»

باز هم در یک وعده جدید که معلوم نیست به آن عمل شود، و یا به درستی عمل شود، علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت: «با هماهنگی های انجام شده، از فردا ۲۴ تیرماه ساعت ۱۲ ظهر، برای ۶۰ سال به بالاها هم سامانه سلامت باز خواهد شد و این افراد می‌توانند از طریق این سامانه، وقت تزریق واکسن بگیرند.»

در ایران، آمار واکسیناسیون همچنان رقم مطلوبی ندارد. سرعت واکسیناسیون در ایران آهسته است. تولید واکسن ایرانی کرونا نیز که میزان تاثیر آن مشخص نیست، هنوز نتوانسته است سرعت واکسیناسیون را افزایش دهد. وعده سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر آغاز واکسیناسیون ۶۰ ساله‌ها، درحالی است که هنوز واکسیناسیون ۶۸ ساله‌ها تکمیل نشده است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، ادعا کرد که “با احتساب واکسن‌های وارداتی، هیچ مشکلی برای واکسیناسیون افراد ۶۰ سال با بالا وجود نخواهد داشت.”

او افزود: «با توجه به شروع واکسیناسیون گروه ۶۵ سال به بالا که خوشبختانه با نظم خوبی در حال انجام است، از هموطنان عزیز خواهشمندم در سامانه سلامت ثبت نام کنند. چون افرادی که ثبت نام کرده‌اند، تا ۲۵ تیرماه واکسیناسیون شان تمام خواهد شد.»

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: «با توجه به موجودی واکسن و واکسن‌های وارداتی که رسیده و خواهد رسید و با تکیه بر واکسن تولید داخل به ویژه واکسن برکت، مطمئنم که ضمن شتاب بخشیدن به سرعت واکسیناسیون، می توانیم این سرعت را خیلی پایدارتر پیش ببریم.»

مردم ببینند و تعریف کنند.