بانوان زندانی در اوین، رفتار رژیم علیه خود و نوزادان آن ها که در زندان بدنیا آمده اند، محکوم کردند

به گزارش کانون مدافعان حقوق بشر ایران زنان زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین با انتشار بیانیه‌ای نسبت به رویکرد زن ستیزانه جمهوری اسلامی علیه زنان اعتراض کردند و با تاکید بر رنج مضاعف مادران در مواجه با حکومت، نوشته اند : زنان‌ بسیاری فرزندان خود را در زندان به دنیا آورده و بزرگ کرده‌اند؛ مادرانی‌ حتی  از دیدن جسد و محل دفن فرزندان خود محروم شده‌اند؛ مادرانی به جرم‌خونخواهی فرزند خود یا درخواست آزادی فرزندشان به زندان روانه شده اند؛ یا مجبور به ترک فرزند چند ماهه خود شده‌اند.

در ادامه این بیانیه امده است : در تمام این سال ها جدال حاکمیتی زن ستیز با زنان و مادرانی که برای آزادی و عدالت برخواسته اند، ادامه داشته است. تداوم این جدال البته خود نشانی از آگاهی افزون و گسترش مبارزه واعتراضات زنان است. نمونه ها بسیارند. تنها در چند ماه گذشته فرنگیس مظلوم‌ به رغم بیماری به جرم دفاع از پسرش، سهیل عربی، بازداشت شد. مادر علیرضا شیرمحمدی به دلیل نداشتن ۸۰ میلیون‌تومان وثیقه، فرزند خود را در زندان از دست داد. راحله اصل احمدی به جرم خواست آزادی فرزندش، صبا کرد افشاری، بازداشت شد، و موارد متعدد دیگر.

در اخیر ترین مورد، دختر ۵ ساله نازنین زاغری، گیسو رتکلیف، به ناچار ایران را ترک کرد تا بعد از ۳ سال و ۸ ماه، به دور از مادر، نزد پدر زندگی‌کند.

این‌در حالیست که مسوولان به طور ضمنی آزادی او را مشروط به نتیجه مذاکره و معامله با بریتانیا کرده اند و آنچه در این میان نادیده گرفته می‌شود، انسان ها، حقوق آنها، عدالت و حقیقت است. از این منظر، عملکرد هر دو حکومت دو روی یک سکه است.

ما امضا کنندگان این بیانیه که برخی مان خود سالیان دراز رنج‌ هجران فرزندانمان را تجربه کرده ایم، بار دیگر اعتراض خود را به ستم بر زنان، رفتارهای غیر انسانی و بی عدالتی اعلام می کنیم.

و کمپین حقوق بشر در ایران خبرداد که  نوشین جعفری، خبرنگار و عکاس که به اتهام  اهانت به سیدالشهدا و عزاداری و تبلیغ علیه نظام توسط سازمان اطلاعات سپاه بازداشت شده بود، بعد از ۲ ماه  آزاد شده است.

به گزارش برخی منابع خبری در اراک  کارگران آذرآب اراک در اعتراض به حقوق‌های عقب‌افتاده‌شان و روشن‌نشدن تکلیف مالکیت این کارخانه، مسیر ریل‌ راه آهن سراسری را در اراک مسدود کردند .

علی آقازاده، استان‌دار مرکزی، با حاضر شدن در تجمع کارگران آذرآب اراک گفته است که پیگیر حقوق از دست رفته شان خواهد بود .

چندی‌پیش بسته‌شدن ریل‌ راه‌آهن سراسری از سوی کارگران معترض کارخانه هپکوی اراک، به درگیری با پلیس و دست‌گیری برخی معترضان انجامید که شمار زیادی از کارگران را در این اعتراض بازداشت کردند .

یک دیدگاه

  1. با سلام
    این عکس قدیمیه خیلیها الان ازاد شده اند, منظورم اینه شما خبر جدید را با عکس قدیمی گذاشتید, این عکس حداقل مال ۵ سال پیشه

Comments are closed.