بانویی که جو بایدن به عنوان معاون خود در انتخابات ریاست جمهوری گزیده، طرفدار اسرائیل نیز هست

برخی از آشنایان امور در ایالات متحده، خانم کاملا هاریس را که توسط جو بایدن نامزد ریاست جمهوری از حزب دموکرات به عنوان معاون خود معرفی کرده، او را بانویی می دانند که در گذشته از نیازهای امنیتی اسرائیل دفاع کرده و خواهان تحکیم دوستی ایالات متحده با این کشور بوده است. ولی پرزیدنت ترامپ در واکنش خود، این انتصاب را باعث شگفتی نامید و خانم هاریس را یک سیاستمدار غیر قابل اعتماد و داراز گرایش های چپ دانست.

خانم هاریس از جانب حزب دموکرات، عضو مجلس سنا در کنگره ایالات متحده می باشد و سابقه طولانی در امور قضایی و حقوقی دارد. او یک بانوی رنگین پوست است که خانواده اش در هند و جامائیکا ریشه دارند و نخستین بانوی غیرسفید است که به چنین سمتی گزیده می شود.

خانم هاریس در چند فرصت گفته است که همه مردم آمریکا، صرف نظر ار تعلق به حزب دموکرات یا جمهوریخواه، باید از اسر ائیل جانبداری کنند. او همچنین در فرصت های مختلف گفته است که اسرائیل را هم پیمان طبیعی ایالات متحده تلقی می کند.

هنوز معلوم نیست که او در مورد احتمال الحاق بخشی از کرانه باختری به خاک اسرائیل چه موضعی دارد. ولی گفته می شود که او طرفدار برپایی کشور مستقل فلسطینی در کنار اسرائیل می باشد.

کامالا هریس، ۵۴ ساله، سناتور دموکرات از ایالت کالیفرنیا نخستین زن آمریکایی سیاهپوست خواهد بود که در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به عنوان معاون یک نامزد در این انتخابات حضور خواهد داشت.

مادر کامالا هریس هندی و پدرش جامائیکایی است. بنابراین در صورت راه یافتن به کاخ سفید،‌ خانم هریس اولین زن، اولین آفریقایی‌تبار، اولین هندی‌تبار و اولین آسیایی‌تبار خواهد بود که به این مقام می‌رسد.

کامالا هریس در انتخابات مقدماتی حزب دموکرات برای انتخابات ۲۰۲۰ حضور داشت، اما خیلی زود مجبور شد از این رقابت کناره‌گیری کند.

گزارش‌ها حاکی است که جو بایدن برای انتخاب معاون خود سوابق دست‌کم ۱۱ نامزد احتمالی زن را بررسی کرده است.

جو بایدن در آخرین مناظره خود با برنی سندرز در ماه مارس وعده داده بود که یک زن را به عنوان معاون خود معرفی خواهد کرد.

جرالدین فرارو نخستین زنی بود که در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۱۹۸۴ به عنوان معاون نامزد حزب دمکرات در انتخابات ریاست جمهوری معرفی شد. والتر ماندل، نامزد حزب دموکرات در این انتخابات از رونالد ریگان شکست خورد.

جان مک‌کین، نامزد جمهوری‌خواه، هم در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۰۸ سارا پیلین، فرماندار آلاسکا، را به عنوان معاون خود برگزید.