بانوی اسرائیلی که نقش اول را در فیلم “زن حیرت آور” ایفا کرده بود فیلمی درباره یک زن لهستانی می سازد

بازیگر جوان اسرائیلی گَل گَدوت که زیبایی و هنر و هوش را یک جا دارد

یک هنرپیشه زن بسیار موفق اسرائیلی، به زودی در فیلم جدیدی نقش آفرینی می کند که داستان یک بانوی مسیحی لهستانی در جنگ جهانی دوم است که صدها کودک یهودی را پناه داد تا نازی های نتوانند به آن ها دسترسی یابند و آنان را به اردوگاه های مرگ بفرستند.

هنرپیشه زیباروی اسرائیلی “گَل گدوت” Gal Gadot نام دارد که در فیلم “زن حیرت آور” The WonderWoman نقش نخست را داشت و بیه یکی از پرفورشترین فیلم های جهان در سال های اخیر مبدل شد.

بانوی لهستانی که “گل گدوت” نقش او را به عهده گرفته “ایرنا سنلدر نام داشت که برای نجات کودکان یهودی جان خود را به خطر  انداخته بود و اگر نازی ها از این اقدام او آگاه می شدند، وی را درجا تیرباران می کردند.

این فیلم که بر اساس واقعیات جنگی تدوین گردیده، توسط خود گل گدوت و همسرش و با همکاری یک کمپانی فیلم سازی به نام “پایلوت ویو” تهیه می شود و این نخستین بار است که گَل کارکردانی و تهیه فیلمی را به عهده می گیرد.

طبق آمار و اسنادی که به دست آمده، در جریان جنگ جهانی دوم، خانم لهستانی ایرنا سنلدر با برپایی یک شبکه حفاظت از کودکان یهودی، توانست جان حدود دو هزار و پانصد تن را نجات دهد.

گل گدوت به طور نسبی یک بازیگر تازه کار است که به کمک زیبایی و هنر خود توانست خیلی زود جای خود را در عالم سینما و کارگردانی و تهیه فیلم باز کند.