بانوی دانشمند اسرائیلی: داروی ضد سرطان خون، برای معالجه کووید ۱۹ به آزمایش گذاشته شده است

پزوهشگر اسرائیلی مقیام ایالات متحده، بانو دکتر شارون شاخام که تاثیر داروی ضد سرطان خود را بر بیماران کووید ۱۹ آزمایش می کند

مقامات بهداشت و درمان در ایالات متحده، اجازه دادند که یکی از داروهای درمان سرطان، در تلاش برای درمان بیماری کووید ۱۹ که در اثر ابتلا به ویروس کورونا ایجاد می شود، مورد آزمایش قرار گیرد. مبتکر این اقدام یک بانوی پزشک اسرائیلی به نام “شارون شاخام” می باشد که در این زمینه دارای تجربه بسیار است.

هم اکنون آزمایش چندین دارو دیگر به روی بیماران مبتلا به ویروس کورونا انجام می شود، ولی هنوز داروی نهایی شناسایی نشده است.

همچنین جند آزمایشگاه در اسرائیل و در چندین کشور دیگر، به تلاش برای یافتن دارو و یا واکسن ادامه می دهند. حتی سپاه پاسداران در ایران نیز ادعا کرده که به تلاش های موفقیت آمیزی در این زمینه دست زده است.

داروی درمان سرطان خون، هم اکنون به عنوان یک داروی احتمالی برای درمان کووید ۱۹ در ۳۲ بیمارستان در هفت کشور جهان و از حمله اسرائیل، مورد آزمایش قرار دارد و کشورها، تجربیاتی را که در این زمینه به دست می آورند با یکدیگر مبادله می کنند. این دارو “سلینک سور” نام دارد که توسط شرکتی به نام کرویافارم تولید شده که توسط یک دانشمند اسرائیلی به نام بانو شارون شاخام پایه گذاری شده است.

خانم دکتر شاخام که ۴۹ سال دارد به خبرنگاران گفت که این دارو، هم اکنون به روی چند بیمار که در حال وخیم هستند، در چند بیمارستان اسرائیلی و از جمله هداسا و شیبا و دو بیمارستان دیگر مورد آزمایش قرار دارد.

دکتر شاخام که چند سال است در ایالات متحده زیست می کند، به خبرنگاران گفت که افتخار خواهد داشت اگر معلوم شود که داروی ضد سرطان خود، درمانگر کووید ۱۹ هم می باشد و اگر این امر حتمی شود، یک موفقیت و افتخار برای کشور اسرائیل خواهد بود.

ده ها کشور جهان در این هفته دست اتحاد دادند تا بتوانند هرچه زودتر داروی درمان را بسازند و یا واکسن را وارد بازار کنند. این تلاش به ده ها کشور جهان بستگی دارد که با همکاری با هم ادامه دهند

در یک کنفرانس ویدیویی و از راه دور بن سران ده ها کشور، مبلغی بیش از هفت میلیارد و پانصد میلیون دلار گردآوری شد که قرار است در راه تلاش جهانی برای یافتن دارو، یا واکسن، هزینه شود.

یک دیدگاه

  1. با سلام و درود ویژه خدمت جناب آقای دکتر منشامیر و همچنین سرکار خانم دکتر شارون شاخام و تبریکات ویژه در خصوص مثبت بودن آزمایشات ایشان و من خودم نیز از دوران بچگی کاردانش داروشناسی داشته ام به ایشان و جنابعالی توصیه مییکنم داروی مترونیدازول ۲۵۰ را نیز که مقداری تلخ مزه هم هستند را و ویژه سیستم داروسازی ایران در دسترس عموم قرار میگیرد و حتی بصورت واژینال و کرم ارزان قیمت را یز مورد مصرف دارد را نیز مورد بررسی قرار بدهند .

Comments are closed.