بانوی عرب، عضو مجلس نمایندگان آمریکا از حزب دموکرات، انتصاب بلینکن یهودی را “نادرست” نامید

خانم رشیده طالب سیاستمدار عرب تبار و چپ گرای حزب دموکرات، گزینش یک یهودی به مقام وزیر خارجه آینده اآمریکا را باطل دانست

سخنان یک سیاستمدار عرب تبار عضو مجلس نمایندگان ایالات متحده از جانب حزب دموکرات علیه انتصاب یک یهودی زاده به نام آنتونی بلینکِن به عنوان وزیر خارجه دولت جو بایدن، حتی در داخل حزب دموکرات و در میان سران آن، با ابراز ناخشنودی عمیق روبرو شد.

آنتونی بلیکن که سابقه گسترده سیاسی در حکومت آمریکا دارد و از شخصیت های برجسته این حزب محسوب می شود، در گذشته معاون وزیر خارجه نیز بوده و یکی از پرتجربه ترین شخصیت های سیاسی آمریکا محسوب می شود. او نه تنها خود، یهودی است، بلکه ناپدری او نیز تنها بازمانده یکی از فجایع هولوکاست در جنگ جهانی دوم می باشد.

خانم رشیده طالب که سال گذشته که به عنوان عضو حزب دموکرات به عضویت مجلس نمایندگان کنگره آمریکا در آمد، یکی از افراد جناح رادیکال و چپ گرای آن حزب در صحنه سیاسی ایالات متحده محسوب می شود و تا کنون بارها علیه اسرائیل سخن گفته و از ترور فلسطینی جانبداری کرده است.

خانم رشیده طالب از یاران نزدیک سناتور برنی ساندرز می باشد که او نیز یهودی است، ولی به شدت با سیاست های دولت اسرائیل مخالفت می ورزد و علیه آن سخن گفته است. سناتور ساندرز یکی از نامزدهای اصلی در حزب دموکرات برای مقام ریاست جمهوری بود ه از جو بایدن شکست خورد.

رشیده طالب در پیام توییتری با لحن تحقیر آمیزی علیه انتونی بلینکِن، نوشت که جو بایدن از روی ناچاری به این گزینه برای مقام مهم وزارت خارجه دست زده است.

برخی سیاستمداران ارزیابی کردند که این گونه واکنش تحقیرآمیز نشانی از یهودستیزی دارد.

خانم رشیده طالب از شخصیت های شناخته شده آمریکایی است که می کوشد تحریم کالاهای اسرائیلی را از جانب گروه موسوم به بی دی اس در ایالات متحده پیش برد. او گفته است که کمک های مالی و نظامی ایالات متحده به اسرائیل نیز باید متوقف شود.