بانوی مخالف با حجاب، پزشک است و دادگاه حکومت او را به خدمات اجتماعی محکوم کرد

 


حکومت ایران بانویی را که حاضر به رعایت حجاب نشده و برای اعتراض روی اتومبیل پلیس نشسته بود، در دادگاه به جای آن که به گفته قاضی به یک سال زندان فرستاده شود، موظف گردید به انجام خدمات پزشکی بپردازد. این بانوی شجاع پزشک است و دادگاه به جای زندانی کردنش، می خواهد از حرفه اش برای درمان نیازمندان استفاده کند.
رسول احمدزاده، دادرس دادگاه عمومی بخش چهارباغ کرج در خصوص انتشارخبر و فیلمی که در آن فردی با رفتن بر روی خودرو پلیس، روسری خود را برداشته بود گفت: بر خلاف رویه قضایی که بعضاً کشف حجاب را در زمره اقدامات تبلیغی علیه نظام تلقی کرده‌اند، دادگاه این موضوع را از مصادیق جرایم امنیتی تشخیص نداده و مجازات وی را با هزار و ۸۰ ساعت خدمات عمومی رایگان از طریق ارائه خدمات رایگان ویزیت و مشاوره پزشکی در شهر و انجام عمل پزشکی زایمان رایگان دو بار در ماه جایگزین کرد.
در فضای اجتماعی اخیراً فیلمی منتشر شد که در آن یک نفر با رفتن بر روی خودرو پلیس راهور، به علت دستور توقیف خودروی وی به دلیل وضعیت حجاب صادر شده است، اقدام به کشف حجاب کرده بود.
رسول احمدزاده، در خصوص این پرونده اعلام کرد: حسب گزارش مراجع انتظامی، خودروی متهم در سیستم دارای دستور توقیف بوده است و ماموران راهور نسبت به متوقف نمودن خودرو اقدام می‌کنند، متهم(مالک خودرو) ضمن عدم همکاری با مأموران راهور اعلام می‌دارد که دستور توقیف خودرو به علت بدحجابی بوده و من مخالف این کار هستم و اجازه توقیف نمی‌دهم.
احمدزاده گفت : متهم پس از پایان بحث و جدل با پلیس از قسمت جلوی خودروی راهور به روی سقف آن رفته و ضمن برداشتن شال از سر خود، با خطابه خواندن و مذمت اقدام مأموران راهور، اقدام به تاباندن شال با دست راست می‌کند که در نهایت با دخالت همسر متهم و درخواست از وی برای خاتمه دادن به رفتارهای هنجارشکنانه از سقف خودرو پایین می‌آید.
وی افزود: با بررسی موضوع و اخذ دفاعیات متهم در این پرونده ضمن احزار اصل موضوع بر خلاف رویه قضایی که بعضاً کشف حجاب را در زمره اقدامات تبلیغی علیه نظام تلقی کرده‌اند، موضوع را از مصادیق جرایم امنیتی تشخیص نداده و حجاب را صرفاً در یک رویکرد فرهنگی و تربیتی، عاملی برای امنیت زن در جامعه می‌داند و رفتار متهم را در قالب جرایم علیه اخلاق دسته‌بندی می‌کند.
احمدزاده افزود: برای وی به استناد بند سوم ماده ۶۰۷ از قانون مجازات اسلامی، تحمل یک سال حبس تعزیری صادر شده است اما مجازات وی را با هزار و ۸۰ ساعت خدمات عمومی رایگان از طریق ارائه خدمات رایگان ویزیت و مشاوره پزشکی در شهر چهارباغ به مدت یک روز در هفته و انجام عمل پزشکی زایمان رایگان”دو بار در ماه”با اولویت افراد فاقد بضاعت مالی و مقید به حجاب شرعی کامل جایگزین می‌نماید
پیشتر نیز در استان اردبیل رئیس ‌دادگستری سرعین در رسیدگی به پرونده یک متهم، وی را به جای حبس و زندان به خرید ۱۱۰ جفت کفش ایرانی برای کودکان و دانش‌آموزان یتیم و محروم این شهرستان محکوم کرد.

یک دیدگاه

Comments are closed.