بانوی نماینده مجلس: «جوانان در زندان، صدای دادخواهی سر می دهند و دختران جوان خواستار آزادی هستند»

پروانه سلحشوری، نماینده مجلس، از  سه زن بازداشتی توسط مقامات امنیتی حکومت حمایت کرد و گفت: این روزها در زندان های ایران جوانان فریاد دادخواهی سر می دهند . سازمان گزارشگران  بدون مرز، با هشدار نسبت به موج تازه‌ احضار و بازداشت روزنامه‌‌نگاران در ایران، اعلام کرد که این کشور به “بزرگترین زندان جهان برای فعالان رسانه‌ای زن” تبدیل شده است.

این نماینده مجلس، در تذکر شفاهی خود در مجلس گفت:  «این روزها در درون زندان‌ها دختران جوانی فریاد دادخواهی سر می‌دهند. براساس اصل ۲۷ قانون اساسی آزادی اجتماعی تعریف شده است، اما در روز کارگر عده‌ای در حواشی مجلس برای مطالبات صنفی کارگران اعتراض کرده بودند که تعدادی زندانی شدند».

سلحشوری افزود:  سخنان ابراهیم رییسی، رییس قوه قضاییه ایران در دل مردم امید عدالت و دادخواهی را جوانه زد اما وا اسفا که دوباره شاهد تکرار احکامی هستیم که روسای پیشین قوه قضائیه در نظر داشتند.

وی گفت: «چرا برای نوشین جعفری، مرضیه امیری و عاطفه رنگریز که از سوی نهادهای امنیتی بازداشت شده‌اند احکام بسیار سنگینی برای آنها تعریف شده است، ۱۰ یا ۱۱ سال زندان به همراه شلاق فقط به دلیل حضور در یک اعتراض خیابانی. اما برای اختلاس‌گران مانند متهم ثامن‌الحجج فقط ۱۵ سال حکم می‌دهند، این است عدالت اسلامی».

مرضیه امیری، روزنامه‌نگار ایرانی که از سوی دستگاه قضایی ایران به تحمل ۱۴۸ ضربه شلاق و در مجموع ده سال و نیم زندان محکوم شده وهمچنین عاطفه رنگریز، از بازداشتی‌های روز کارگر، به ۱۱ سال و نیم حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است.

سلحشوری گفت: باید به وضعیت بازداشت  نوشین جعفری، عکاس و خبرنگار زندانی که ندای دادخواهی او در فضای مجازی پیچیده‌ است رسیدگی کرد باید با رافت اسلامی به جوانانی که در شور جوانی خود دست به اعتراض زده‌اند، بنگرند».

نوشین جعفری، عکاس و خبرنگار ماه گذشته به اتهام ” اهانت به مناسک شیعه و تبلیغ علیه جمهوری اسلامی” توسط ماموران امنیتی حکومت ایران بازداشت شد.

3 دیدگاه‌

  1. با سلام
    اینها فیلمشونه, انتخابات نزدیکه, برای کشاندن مردم به پای صندوقهای رای بعید نیست خود خامنه ای هم برقصه, محمد عطریانفر اصلاح طلب, دیروز در مصاحبه اش گفت *نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران* یک شعار چرندیست حکومت باید مخارج حزب الله را بپردازه, اینها همه اینها بند نافشان به خمینی وصله

  2. مشکل اصلی ما جمهوری آخوندیه ، ما اصل نظام رو نمیخواهیم ، ما جمهوری اسلامی نمیخواهیم ، ما آخوندها رو از قدرت پایین خواهیم کشید ، آنزمان مشکلات اصلی اجتماعی ما حل شدنی خواهد بود ، آنوقت است که ما برای مشکلاتمان بدنبال راه چاره خواهیم بود ، اما هم اکنون اصلی ترین مشکل ما بودن جمهوری اسلامیه ، زنده باد آزادی و کرامت انسانی

  3. این خانم باوجود نماینده بودن گویا فراموش کرده اندمجازات جرایم امنیتی(چه خوب چه بد) عمدتا مستندبه قانون مجازات اسلامی بخصوص بخش پنجم، «تعزیرات ومجازات های بازدارنده» است.واین که همین چندماه پیش ازسوی دوستانشان در مجلس محترم، قانون مجازات اسلامی که سال هاپنج سال پنج سال تمدید می شد تصویب «دائمی» شد ! ایشان اگر نقدداشتند به این قانون همان موقع مطرح می فرمودند ! (ضمن این که باتوجه به عدم شفافیت آراء نمی دانیم آیاخودایشان هم به قانون مزبور رأی مثبت دادندیاخیر!)

Comments are closed.