بانک ملت در تهران تایید کرد که مبلغ  ۱.۶ میلیارد دلار غرامت ازبریتانیا گرفته است

بانک ملت در شکایتی خواهان چهار میلیارد دلار غرامت از خزانه‌داری بریتانیا شد و دادگاه عالی بریتانیا و دادگاه عدالت اروپا نیز پس از چند سال  رای دادند که بریتانیا نبایستی دارایی بانک ملت را توقیف می‌کرد

خبرگزاری ایرنا در گزارشی نوشته است  وزارت خزانه‌داری بریتانیا ۱۰ سال پیش  بانک ملت را به اتهام کمک مالی به برنامه هسته‌ای ایران در لیست سیاه خود قرار داد .اما بانک ملت این اتهام را رد کرد و برای لغو تحریم‌ها نزد دادگاه عالی بریتانیا شکایت برد که در نهایت این دادگاه چهار سال بعد تحریم‌های وضع شده علیه بانک ملت را لغو  و غرامت پرداخت کرد .

بانک ملت در شکایتی خواهان چهار میلیارد دلار غرامت از خزانه‌داری بریتانیا شد و دادگاه عالی بریتانیا و دادگاه عدالت اروپا نیز پس از چند سال  رای دادند که بریتانیا نبایستی دارایی بانک ملت را توقیف می‌کرد.

به گزارش خبرگزاری ایرانا  بانک ملت با تعدیل درخواست غرامت به ۱.۶ میلیارد دلار توانست دولت بریتانیا را مجاب به پرداخت غرامت کند

دراین گزارش آمده که بانک ملت در نامه‌ای به سازمان بورس ایران اعلام کرد ه است که مبلغ خسارت توافق شده با خزانه‌داری بریتانیا که مربوط به شکایت در دادگاه بابت تحریم این بانک بوده، دریافت شده است ».

2 دیدگاه‌

  1. اول وزارت خزانه‌داری بریتانیا بانک ملت را در لیست سیاه خود قرار میدهد؛ سپس بانک ملت به دادگاه عالی بریتانیا شکایت می برد؛ و در نهایت این دادگاه تحریم‌های بانک ملت را لغو و ۱.۶ میلیارد دلار پول نقد نیز به ایران غرامت پرداخت میکند.
    یعنی یک شارلاتان بازی کامل برای توجیه و ارسال پول به ایران مانند صدها مورد پیش از این.

  2. دفعه ی قبل نوبت آمریکا بود مشکل مالی جمهوری شیطانی را حل کند و اینبار نوبت روباه پیر. و دفعات بعد هم نوبت فرانسه و آلمان. دوستان مملکت امام زمان در غرب گویی بیمارند.

Comments are closed.