بانک های ایتالیاحاضر به پذیرفتن مشتریان ایرانی نیستند

در رم اعلام شد که بانک های ایتالیا، از بیم آن که مورد جریمه های سنگین مالی از جانب ایالات متحده قرار گیرند، حاضر به پذیرفتن مشتریان ایرانی نیستند.

شبکه خبری یورونیوز در گزارشی، از بسته‌ شدن حساب بانکی برخی شهروندان ایرانی در ایتالیا خبرداده و نوشت: شماری  از بانک‌های ایتالیا با اشاره به تحریم‌های ایالات متحده آمریکا علیه ایران، اقدام به وضع محدودیت‌هایی بر حساب‌ بانکی شهروندان ایرانی مقیم این کشور کرده و در برخی موارد نیز این حساب‌ها را بسته‌اند.

شعبه ایتالیایی بانک “آی‌ان‌جی دایرکت” چند ماه پیش نامه‌ای به مشتریان ایرانی خود ارسال کرده و خواستار ارائه توضیح و اسنادی در مورد درآمد و نقل و انتقالات بانکی آن‌ها شده است. که در برخی موارد، این موضوع منجر به بسته شدن چندین حساب بانکی شده است.

“اینتسا سان پائولو” نیز  یکی دیگر از بانک‌هایی است که  با وضع محدودیت‌هایی از برخی مشتریان ایرانی خود خواسته است اسنادی در مورد شغل و منبع درآمدشان ارائه کنند.

بسیاری از اتباع ایرانی در ایتالیا دانشجو یا ساکنان طولانی مدت با مشاغل محلی بوده و حقوق ماهیانه آن‌ها در یک بانک محلی واریز و نگهداری می‌شود. 

یورونیوز،در این باره نوشته که  بسته شدن ناگهانی حساب بانکی یا محدودیت‌های جدید بسیاری از شهروندان ایرانی را در وضعیت مالی پیچیده قرار داده است.

یکی از این‌ بانک‌ها به مشتریان ایرانی خود اعلام کرده که تمامی حساب‌ها برای جلوگیری از پولشویی نظارت می‌شوند و این موضوع تنها به ایرانیان مربوط نیست.

گفتنی است بانک هلندی “آی‌ان‌جی دایرکت” در سال ۲۰۱۲ پس از متهم شدن به نقض تحریم‌های آمریکا علیه کوبا و ایران، ۶۱۹ میلیون دلار جریمه پرداخت کرد.

 

پیشترنیز یورو نیوز  گزارش‌های مشابهی از محدودیت و تعلیق حساب بانکی ایرانیان در کشورهای دیگر از جمله کانادا، چین،‌ مالزی،‌ ایرلند و بریتانیا منتشر کرده بود.

یک دیدگاه

  1. بانکها، خواهشا مواظب باشید که حق کسانی را که مربوط به عمامه به سرها، یقه گردها و پاسدارهای قاتل و دزد نیستند گرفته نشود.

Comments are closed.