باورمندان، در نیایش های ویژه عید سوکوت، برای سلامت جان پرزیدنت ترامپ نیز به نیایش پرداختند

باورمندان یهودی در اسرائیل و چند کشور دیگر، در نیایش های ویژه عید سوکوت (عبید سایبان ها) از جمله برای تندرستی هرچه زودتر پرزیدنت ترامپ دعا کردند و این خبر، همراه با عکس های آن، در شماری از رسانه های فارسی زبان وابسته به رژیم ایران بازتاب گسترده ای یافت.

در عید سوکوت، همانند دیگر اعیاد یهودی، هزاران نفر از باورمندان به زیارت دیوار ندبه (کتل همعراوی) می روند و در آن جا نیایش های عید را برگزار می کنند و برای برقراری صلح در جهان و سلام جان آنانی که در راه بشریت خدمت می کنند، دست به دعا می برند. ولی امسال، به علت انتقال پرزیدنت ترامپ به بیمارستان، و نگرانی از حال او، نیایش ویژه ای نیز برای شفای سریع او اجرا شد.

برخی رسانه های حکومت ایران نیز این خبر را همراه با تصاویر بسیار، انتشار دادند، تا احتمالا همبستگی ملت اسرائیل با رئیس جمهوری ایالات متحده را مورد تاکید قرار دهند.

در گزارش هایی که در شبکه های اجتماعی انتشار یافت، از جمله آمده بود که در ایران نیز شمار نامعلومی از شهروندان، برای سلامت جان پرزیدنت ترامپ دعا کرده اند و بیش از نیمی از پرسش شوندگان، ابراز اطمینان کرده اند که پرزیدنت ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری دوباره پیروز خواهد شد.

در آئین نیایش برای سلامت جان پرزیدنت ترامپ در برابر دیوار ندبه، دیوید فریدمن سفیر ایالات متحده نیز که خود او هم یهودی است حضور داشت.

به علت کورونا، تنها شمار بسیار کمی از نمازگزاران اجازه ورود به محوطه دیوار ندبه را دریافت کرده بودند و هنگام نمازگزاری نیز فاصله اجتماعی را رعایت می کردند. همه نمازگزاران دهان و بینی خود را با ماسک پوشانده بودند.

رهبری این نماز همگانی را یکی از خاخام های ارشد جامعه یهودیان ارتدوکس اسرائیل به دست داشت.