بایدن اسامی صاحب منصبان بلندپایه خود را اعلام کرد

جو بایدن رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا در روزها و هفته‌های آینده، اسامی صاحب منصبان بلندپایه دولت خود را اعلام خواهد کرد.

این در حالی که اعتراض های پرزیدنت ترامپ و جمهوری خواهان بیشتر شده و اسناد بیشتری را ارائه می کنند جو بایدن به اقدامات تدارکاتی برای تحویل گرفتن پست ریاست جمهوری ادامه می دهد

هر یک از نامزدهای مناصب کابینه بایدن نیازمند موافقت کنگره خواهد بود که درحال حاضر، نمایندگان جمهوری‌خواه دست بالا را در آن دارند.

دو دور انتخابات در جورجیا در ۵ ژانویه آینده می‌تواند اکثریت حاکم بر کنگره را مشخص سازد که در روند موافقت با اعضای کابینه بایدن تأثیر گذار است.

کابینه شامل معاون رئیس‌جمهوری و روسای ۱۵ وزارت خانه می‌شود که عبارتند از: کشاورزی، بازرگانی، دفاع، آموزش و پرورش، انرژی، بهداشت و خدمات انسانی، امنیت داخلی، مسکن و توسعه شهری، کشور، دادگستری، کار، حمل و نقل، خزانه‌داری و جنگجویان پیش‌کسوت.

شبکه سی‌ان‌ان  نیز فهرستی از اسامی را مطرح ساخته و عنوان داشت که این فهرست بر اساس گفت‌وگو با هم پیمانان و مشاوران بایدن و دموکرات‌های آگاه از موضوع، به روز رسانی خواهد شد.

در اینجا اسامی برخی از شخصیت‌ها که برای مناصب کلیدی در دولت بایدن، نامشان در مذاکرات جاری برده شده‌است، از جمله:

کلاین یکی از مشاوران اصلی کمپین بایدن و کارمند ارشد بادین در کاخ سفید در دولت اوباما و همچنین یکی از معاونان برجسته اوباما بود. او پیشتر مدیر کارمندان آل گور و جانت رینو دادستان کل بود. کلاین در سال ۲۰۱۴ از سوی اوباما به عنوان هماهنگ‌کننده واکنش در برابر ویروس ابولا در کاخ سفید منصوب گردید. کلاین یکی از مشاوران برجسته تنظیم مناظره‌های بایدن، اوباما، بیل کلینتون، آل گور، جان کریو هیلاری کلینتون بود.

رایس،  در دولت اوباما در منصب سفیر آمریکا و مشاور امنیت ملی خدمت کرده و در دولت کلینتون، معاون ویژه رئیس‌جمهوری و دستیار دبیر دفتر امور آفریقا در وزارت خارجه و مدیر سازمان‌های بین‌المللی و پاسدار صلح در شورای امنیت ملی بوده‌است. رایس از معدود زنانی است که در لیست کوتاه بایدن برای منصب معاون رئیس‌جمهوری قرار داشت.

بلیکن،  در دوران اوباما معاون وزیر خارجه و دستیار رئیس‌جمهوری و معاون ارشد مشاور امنیت ملی بود. وی مشاور امنیت ملی بایدن و جانشین معاون رئیس‌جمهوری در دوره اول ریاست جمهوری اوباما بود. کارمند پیش‌کسوت مرکز مطالعات راهبردی و بین‌المللی و مدیر کارمندان دموکرات در کمیسیون روابط خارجی مجلس سنا را نیز در کارنامه خود دارد. در دولت کلینتون به عنوان عضو شورای امنیت ملی در کاخ سفید و نویسنده سخنرانی‌های سیاست خارجی کلینتون و همچنین مشاور امنیت ملی بوده‌است.

کونز،  در حال حاضر کرسی سنا در ایالت دلاور را دارد که بایدن ده‌ها سال در اختیار داشت. کونز هم‌پیمان دیرین و بسیار نزدیک بایدن است و از عناصر میانه‌رو و از نخستین اعضای کنگره بود که از نامزدی بایدن در سال ۲۰۲۰ حمایت کرد.

برنارد،  در حال حاضر عضو شورای حکام سیستم بودجه خاص فدرال است و پیشتر عهده‌دار منصب نماینده وزارت خزانه داری آمریکا و مشاور وزیر خزانه داری در دوران اوباما بوده و به عنوان نماینده آمریکا در مجموعه پولی ۲۰ و گروه ۷ خدمت کرده ‌است.

اگر انتخاب این خانم مورد تایید قرار بگیرد، نخستین زن عهده‌دار منصب وزیر دفاع خواهد بود. فلورنوی نماینده وزارت دفاع در دوران اوباما بوده و رهبری گروه گذار دولت اوباما در وزارت دفاع را در نیمه دهه ۹۰ قرن گذشته یاری داده ‌است.

فلورنوی، رایزن اول مرکز مطالعات راهبردی و بین‌المللی است.

و بوتی جیگ شهردار پیشین ساوث بند در ایالت ایندیانا و نامزد پیشین حزب دموکرات در سال ۲۰۲۰ بود.