با آسیب دیدن دو نفتکش در نزدیکی سلطان نشین عُمان، رژیم ایران با ابراز مظلومیت، آن را محکوم می کند

به گزارش خبرگزاری رویترز، ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا نیز که در خلیج فارس مستقر است  بلافاصله به محل حادثه رسید و در حال امداد رسانی می باشد

حکومت ایران از خبر آسیب رسیدن به نفتکش ها ابراز نگرانی کرد و گفت که  نفتکشهای آسیب دیده حامل نفت برای ژاپن بوده اند و حمله به آنها در هنگامی صورت می گیرد که نخست وزیر ژاپن در ایران بوده و سخن از ادامه ی صادرات نفت به ژاپن است و هر گونه آسیب رسانی به نفتکش ها به ضرر همه کشورهای منطقه می باشد.

سخنگوی حکومتی در تهران، خواستار ادامه ی تحقیقات جامع در این زمینه شد .به گزارش خبرگزاری ها، یکی از نفتکش ها بر اثر اصابت اژدر آسیب دیده و به قعر دریا فرو رفته است، ولی هنوز معلوم نیست که این خرابکاری توسط چه کسانی صورت گرفته است.

علیرغم واکنش مظلومانه ی حکومت ایران بسیاری از آگاهان امور احتمال می دهند که این حادثه نیز توسط عوامل خرابکارایران رخ داده و حکومت برای رد گم کردن،  اینگونه نسبت به حادثه واکنش نشان می دهد .ایالات متحده، اسرائیل، نروژ، امارات عربی متحده و بحرین گفته بودند که آسیب رسانی به ۴ نفتکش در ماه گذشته بدستور حکومت ایران و توسط عوامل تروریستی آن صورت گرفته است .

در گزارش های رسانه های خبری در تهران، پیرامون آتش سوزی  در دو فروند کشتی در دریای عمان، نیروی دریایی  ایران به اعزام شناور و بالگرد جهت کمک به حادثه دیدگان اقدام کرده و ۴۴ ملوانان سرنشین دو نفتکش به بندر جاسک منتقل ساخت.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا نیز که در خلیج فارس مستقر است  بلافاصله به محل حادثه رسید و در حال امداد رسانی می باشد.

به گزارش خبرگزاری رویترز این دو نفتکش ” فرونت التر”  با پرچم جزایر مارشال و ” کوکوکا کاریجس” با پرچم پاناما بوده است  و به نقل از منابع کشتیرانی گزارش داده است که خدمه هر دو نفتکش تخلیه شده و در سلامت هستند.

یک دیدگاه

Comments are closed.