با آغاز موج دوم کورونا در اسرائیل، لغو برخی محدودیت ها به تعویق افتاده و برخی دیگر بازگشته است

دختران و پسران دوباره در اماکن عمومی بدون رعایت فاصله اجتماعی دیده می شوند

آغاز موج دوم کورونا در اسرائیل، دولت را ناچار ساخت شماری از محدودیت ها را از نو برقرار کند و هم زمان، لغو برخی محدودیت های برنامه ریزی شده را نیز به تعویق اندازد. در روزهای اخیر شمار افرادی که مبتلا به کورونا تشخیص داده شده اند سه برابر گردیده و نگرانی هایی ایجاد کرده است.

تل آویو و حومه آن که در گذشته دارای کمترین شمار نسبی مبتلایان بود، اکنون به مرکز ابتلا مبدل گردیده است. در هشت روز اخیر ۹۳۲ مورد جدید ابتلا در سراسر اسرائیل تشخیص داده شده که نشان موج جدید است. در سراسر یک ماه گذشته (ماه مه) شمار کل مبتلایان شناسایی شده، ۱۱۸۶ نفر گزارش شده بود.

یکی از نهادهایی که از وضع جدید آسیب می بیند، راه آهن اسرائیل است که هر روز بخش عمده ای از مسافران بین شهرها را جابجایی می کند. قرار بود قطارها در آینده بسیار نزدیک دوباره به کار افتند. ولی مشکلات در کنترل کردن مقررات بهداشتی توسط مسافران، و نگرانی از تجمع و تمرکز بیش از حد مسافر در هر واگون، این برنامه را به تعویق می اندازد.

همچنین بازگشایی تئاترها و سینماها و دیگر مراکز تفریحی کشور که قرار بود به زودی انجام گیرد، به تعویق می افتد.

تا دو هفته دیگر مشخص خواهد شد که بازگرداندن بخشی از محدودیت های پیشین، ممکن است در کنترل کورونا موثر باشد.

ابراز نگرانی شده که درصد شفا یافتگان نیز در هفته های اخیر کاهش یافته و پزشکان می کوشند علت آن را شناسایی کنند.

مدیر کل جدید وزارت بهداشت اسرائیل امروز (سه شنبه) گفت: بازگردانیدن برخی محدودیت ها به مفهوم آن نیست که دولت می خواهد به قرنطینه باز گردد.

شمار کل بیماران بستری شده در اسرائیل به ۲۶۵۱ تن رسیده و شمار جانباختگان نیز ۲۹۹ شده که یک نفر از آن ها پیش از ظهر امروز درگذشت. بیش از پانزده هزار نفر نیز شفا یافته و به خانه های خود باز گشته اند.

بر شمار بیمارانی نیز که نیاز به دستگاه تنفسی دارند افزوده شده است