با آمدن چین ، حکومت ایران هند را از پروژه توسعه ریلی با این کشور کنار گذاشت

برخی کارشناسان می گویند: علت کنار گذاشتن هند آماده ساختن اجرای این پروژه به چین بوده ، به احتمال زیاد توسعه و برپایی بنادر جدید بخشی از توافق اقتصادی ایران با چین است که هنوز نهایی نشده است. رژیم از هم اکنون می خواهد همکاری با هند را به حداقل برساند،  و  راه را برای ورود مقاطعه کاران چینی باز کند.

در تارنمای نشریه اینترنتی هندو، در این باره نوشته شده است که  رژیم ایران هند را از پروژه توسعه ریلی که چابهار را به زاهدان متصل می‌کند، کنار گذاشته شده است. علت این تغییر از سویی تأخیر در پرداخت‌های هند ذکر شده است و از سوی دیگر پیش آمدن توافقنامه استراتژیک ایران با چین مطرح شده است .

در  نشریه “هندو” چاپ هند نوشته شده است که  ایران هند را از پروژه توسعه ریلی بندر چابهار به زاهدان کنار گذاشته است. این پروژه قرار است چابهار را از طریق ریل به زاهدان و از آنجا به شبکه راه آهن سراسری ایران متصل کند  و ترانزیت کالا را به افغانستان و آسیای میانه امکان‌پذیر سازد.

یادآور می شود چهار سال پیش رژیم ایران و هند و افغانستان این پروژه بزرگ را امضا کردند. که با اتصال ریلی بندر چابهار به زاهدان و امتداد آن به شبکه راه آهن ایران، هند قصد داشت با دور زدن خصم دیرین خود پاکستان، ارتباطات اقتصادی خود را با افغانستان و کشورهای آسیای میانه گسترش دهد.

اکنون حکومت ایران، پس از توافقنامه با چین هند را از توافق کنار گذاشته و قصد دارد با اختصاص حدود ۴۰۰ میلیون دلار از بودجه توسعه کشور، این پروژه را به تنهایی تکمیل و راه‌اندازی کند.

این پروژه بخشی از گذرگاه باربری و ترانزیتی برای اتصال سه کشور هند و ایران و افغانستان به شمار می‌رود.

در نشریه هندو نوشته شده است که هند از بیم تحریمهای ایالات متحده، معاملات تجارتی با ایران، از جمله خرید نفت را، تقریبا به طور کامل متوقف کرده است و در این پروژه نیز با این که تدارکات مهندسی را برای شناسایی مناطق ریل کشی شروع کرد، اما اقدام عملی مشخصی با همکاری در جهت تأسیس گذرگاه ریلی انجام نداد.

تارنمای اینترنتی هندو، نوشت: دلیلی که طرف ایرانی را به کنار گذاشتن هند ترغیب کرده، پیمان کلان آن کشور با چین است. چین و ایران به سوی نهائی‌کردن یک پیمان ۲۵ ساله پیش می‌روند که احتمال می‌رود تمام معاملات تجارتی ایران را دگرگون کند.

اما در عین حال  برخی منابع هندی، تصمیم به خروج از پروژه را به تصمیم هند ربط می‌دهند، تصمیمی که در واکنش به ایجاد روابط تنگاتننگ‌تر ایران با چین اتخاذ شده است.

تاکنون رسانه‌های جمعی رژیم ایران از کنار گذاشتن هند از این پروژه مهم چیزی نگفته‌اند.

اما محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، در باره این پروژه گفت:  «پروژه راه‌آهن چابهار به زاهدان… تنها بندر اقیانوسی ما را به شبکه ریلی کشور متصل و معاهدات منطقه‌ای به خصوص معاهده سه جانبه ایران و افغانستان و هندوستان را تقویت می‌کند».

همچنین سعید رسولی، مدیرعامل شرکت راه‌آهن و معاون وزیر راه و شهرسازی نیز به “استفاده ۳۰۰ میلیون یورویی از منابع صندوق توسعه ملی برای تامین اعتبار این پروژه” اشاره کرده است.