با ادامه اعتراض ها در ایران، شاهزاده رضا پهلوی همگان را به اتحاد و همبستگی برای تداوم پیکار فرا خواند

شاهزاده رضا پهلوی، در ابراز همدردی با خیزش مردمی ایران گفت: امروز بیشتر از  هر زمانی یکصدایی و یکپارچگی عامل و رمز اصلی پیروزی مردم در مقابل این حکومت سرکوبگر است و خواهد بود.امروز دیگر کار به جایی رسیده است که مردم دیگر نمی‌توانند بیش از این تحمل کنند.نکته کلیدی، تمرکز بر هدف اصلی است.

شاهزاده رضا پهلوی، افزود : “مسئولیت من “نه بیشتر و نه کمتر از هر ایرانی دیگری است، چون امروز باید همگی یکصدا به فکر یک آینده بهتری باشیم.

شاهزاده رضا پهلوی گفت :اصولا حرکت‌هایی که از چندین ماه پیش آغاز شد و امروز دارد به فاز جدیدی می‌رسد، نشانگر این است که خیلی بیشتر امروز شعارها در چهار گوشه مملکت یکی شده است و این علامت بسیار خوبی است.

شاهزاده رضا پهلوی  در باره اقدامات خود ر ارتباط با ایران افزود : در وهله اول، بررسی وضعیت آنی که مردم دارند.برای من بسیار مهم است .

وی گفت: در ارتباط با برقراری اینترنت درایران شب و روز دوستانی در داخل و خارج مشغول هستند که ببیند به چه وضعی می‌شود این مسائل را پیگیری کرد و راه‌حل‌های عملی و تاکتیک‌های متناسب با وضعیت آنی را در جاهای مختلف مملکت به اجرا گذاشت.

شاهزاده رضا پهلوی افزود : چندین کلیپی که اخیرا دیدم نشان دهنده این است که حتی برخورد مردم با نیروهای انتظامی بسیار بجا و مناسب است؛ یعنی یک دیسیپلین اجتناب از هر نوع خشونت و برخورد شدید، برای این که راه را باز بگذارد که نیروهای انتظامی سرانجام بدانند وقتش رسیده از این رژیم بکنند و به مردم ملحق شوند.

وی گفت :  البته این کار یک‌شبه نیست و زمان می برد، ولی هر چقدر بیشتر این مقاومت ادامه داشته باشد و به خصوص هر چه قدر تعداد مردم در خیابان‌ها بیشتر شود امکان یا انگیزه سرکوب برای نظام خیلی کمتر خواهد شد و هزینه‌اش به مراتب خیلی بیشتر.

شاهزاده رضا پهلوی گفت: این یک موازنه قدرت واقعی است، بین زمانی که حکومت سرکوبگر وادار می‌شود به عقب‌نشینی در مقابل سیل اعتراض و حضور مداوم مردم در صحنه.

وی افزود :بالاخره موفق خواهند بود، برای من هیچ وقت این “موضوع “شکی نداشت. مقاومت را ادامه دهند و متوجه خواهند شد که دیر یا زود علائمش را در نحوه عمل رژیم خواهند دید و به خصوص فاکتور اصلی یک گذر از این حکومت بدون خونریزی و کشتار، وصل شدن و همراه شدن نیروهای انتظامی با مردم و کندن از این نظام.

شاهزاده رضا پهلوی گفت: نظام همیشه سعی می‌کند برای مسایلش یک چیزی را بهانه بگیرد. فکر نمی‌کنم که مردم ایران منتظر عملکرد یا حرف من یا خانواده‌ام بودند برای این که اعتراض خودشان را بر علیه این نظام این روزها نشان بدهند.

علی خامنه‌ای پیشتر  ریشه اعتراضات نسبت به افزایش قیمت بنزین را  به پیام شاهزاده رضا پهلوی، شهبانو فرح پهلوی نسبت داده بود و گفت : همه‌ مراکز شرارت دنیا علیه ما، این کارها را تشویق کردند؛ از خانواده‌ منحوس خبیث خاندان پهلوی تا مجموعه‌ خبیث و جنایت‌کار منافقین، اینها دارند مرتبا در فضای مجازی و در جاهای دیگر تشویق می‌کنند.

شاهزاده رضا پهلوی گفت: این که “مردم” اسم ما را به زبان می‌آورند، روی علاقه و باوری است که دارند و به هر حال کارنامه خدماتی که خانواده من، پدر و مادر من به خصوص در زمان خودشان انجام دادند.

شاهزاده رضا پهلوی تاکید کرد: اما مسئله من و خانواده‌ام نیست، مسئله همچنان مسئله آزادی مملکت است، رسیدن به حکومت مردمی است و اگر من یا دیگران بتوانیم خدمتی در این راه کنیم، این وظیفه‌ای است که رسالت ایرانی ما را و وظیفه میهنی ما را بازگو می‌کند. حالا اگر شخصی در این وسط حرص می‌خورد از این بابت، بگذارید “این” مشکل خودش باقی بماند، ولی مشکل مردم گذر از این نظام است و بس.

مردم معترض ایران در تظاهرات خود با اعتراض به سیاست‌های جمهوری اسلامی شعارهایی از جمله “توپ تانک فشفشه، آخوند باید گم بشه”، “مرگ بر دیکتاتور”، “ما دیگه خسته شدیم”،‌ “‌برادر ارتشی چرا برادر کشی”. “رضا شاه، روحت شاد”،”ای ‌شاه ایران برگرد به ایران “،”نه غزه،‌ نه لبنان،‌ جانم فدای ایران”، “پول نفت گم شده، خرج فلسطین شده”، “اسلامو پله کردین، مردم و ذله کردند” و… سر دادند.

یکی از کاربران در فضای اجتماعی نوشته که دوستم  برایم نوشت که ” تنها راه تزریق امید و انگیزه به خیزش مردمی فعلی ، در اولین گام و فوری ترین اقدام ، حمایت  از شهبانو فرح و شاهزاده رضا پهلوی است ، در شرایطی که هیچ آلترناتیو رهبری موجود نیست …