با ادامه تعرضات از غزه علیه ساکنان اسرائیل، نیروی هوایی یک بار دیگر مواضع نظامی غزه را هدف قرار داد

ارتش اسرائیل یک بار دیگر ناچار گردید نسبت به ادامه تعرضات از نوار غزه علیه ساکنان اسرائیل واکنش نشان دهد و مواضع تروریستی حماس را هدف بگیرد.

روز گذشته (چهارشنبه) نیز گروه های ترور در غزه به هوا کردن بادکنک های آتش زا ادامه دادند که موجب بروز ۲۹ آتش سوزی جدید در بیشه زارها در جنوب کشور شد. کارشناسان نظامی می گویند که گروه های ترور فلسطینی در ساخت بادکنک های تهاجمی، به تدریج تجربیات بیشتری به دست می آورند و ابزارهای تکمیل تری به آن وصل می کنند و آن را به صورت یک جنگ افزار خطرناک علیه امنیت اهالی آبادی های پیرامونی مبدل می کنند.

سپیده دم امروز (پنجشنبه) جنگنده های اسرائیلی همراه با چند پرنده نظامی بر فراز غزه به پرواز درآمدند و شمار دیگری از مواضع تروریستی را هدف حمله قرار دادند.

اسرائیل هدف هایی را انتخاب می کند که حمله به آن ها موجب تلفات جانی نشود، و تنها جنبه هشدار داشته باشد.

اکنون چندین هفته است که ده ها تیم آتش نشانی اسرائیل، هر روز به مدت ساعات متمادی برای فرو نشاندن آتش تلاش می کنند. در برخی موارد، باغ های میوه به آتش کشیده شده و زیان مالی سنگینی نیز وارد ساخته است.

گفته می شود که گروه های ترور فلسطینی در غزه، با ادامه این عملیات تعرضی، می خواهند تنش در خط مرزی با اسرائیل را افزایش دهند تا امیرنشین قطر حاضر به افزایش کمک مالی به غزه شود. حماس انتظار دارد که قطر علاوه بر کمک مالی جاری، در اجرای پروژه های آبادانی نیز در غزه فعالیت داشته باشد.

حماس و گروه جهاد اسلامی آزادی فلسطین که از رژیم ایران دستور می گیرد، تا کنون بیشترین درآمدها و یا کمک های اهدایی کشورهای دیگر را در راه تقویت بنیه نظامی و تروریستی خود هزینه کرده اند.

در حالی که معمولا بادکنک های آتش زا در بیشه زارها به زمین می نشیند، ولی روز گذشته یک بادکنک در شهرک نتیوت در فاصله ۲۵ کیلومتری از مرز غزه، در میان مردم سقوط کرد، ولی آسیبی وارد نیاورد