با ادامه قانون‌شکنی فدراسیون فوتبال ایران؛ اینفانتینو رییس فیفا شخصا به ایران می‌آید.

اینفانتینو رییس فیفا

فدراسیون بین المللی فوتبال، همچنان با قاطعیت، محدودیت های رژیم ایران در مورد حضور زنان در ورزشگاه ها را دنبال می کند و اعلام شد که جیانی اینفانتینو، رییس فیفا قصد دارد برای تماشای یکی از بازی‌های لیگ فوتبال ایران، به این کشور سفر کند.این در حالی که حکومت ایران هم چنان از دستورالعمل قطعی فدراسیون جهانی فوتبال برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها  سر باز می زند .

فیفا  در تلاش است که نشان بدهد که همه گزینه ها را آزمایش کرده و بنابراین نتیجه ای جز اخراج ایران نیست و ایران نیز می گوید که برگزاری مسابقات داخلی در حیطه نظارت و کنترل فیفا نیست و ایران تنها  در مسابقات بین المللی اجازه دخالت به فیفا را خواهد داد .

فیفا  پیشتراعلام کرد ه بودکه فدراسیون فوتبال ایران باید از آغاز رقابت‌های انتخابی جام جهانی روسیه، یعنی از روز دهم اکتبر، تمامی درها را در تمامی رقابت‌های فوتبال این کشور به روی زنان باز کند.اما حکومت ایران به تبعیت از علی خامنه ای ،مراجع شیعی و تندروهای حکومت هم‌چنان از ورود زنان به ورزشگاه ها جلو گیری می کند .

گفته شده است که در جریان برگزاری  بازی ایران و کامبوج به زنان اجازه ورود به ورزشگاه آزادی تهران را دادند  .اما این تنها یک اقدام نمایشی از سوی حکومت ایران بود و پس از آن دیگر زنان اجازه ورود به ورزشگاه را نداشتند .

رییس فیفا در واکنش به این اقدام ایران  در نامه‌‌ای خطاب به “مهدی تاج”، رییس فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرده است که در آینده‌ای نزدیک برای تماشای رقابت‌های لیگ فوتبال ایران و با هدف حضور در جایگاه زنان در ورزشگاه، وارد این کشور خواهد شد.

به نظر می رسد این آخرین فرصت فیفا به حکومت ایران است و احتمال می رود که اگر از ورود زنان به ورزشگاه ها جلوگیری کند از حضور در مسابقات جهانی محروم خواهد شد .

یک دیدگاه

  1. اگر عده ای بصورت انتخابی و از بسیجیان و مامورین دولتی و پلیس زن مورد نظررا آخوندهای جمهوری اسلامی ایران با لباس شخصی و حتی مانتو دار وروسری سر کرده وارد ورزشگاه فوتبال میکنند دلیل بر آزادی شرکت زنان ایرانی در ورزشگاه ها و مسابقات بین المللی بعنوان تماشاچی قاطبه مردم بصورت آزاد نمیباشد که سر آقای اینفانتینو را هم میخواهند کلاه مجدد بگذارند که باید وی هوشیار باشد.

Comments are closed.