با ادامه پنهانکاری رژیم ایران در مورد سقوط هواپیمای اوکراینی، کانادا همچنان برای جعبه سیاه اصرار می ورزد

حکومت ایران در هراس از افشای واقعیت سقوط هواپیمای اکراینی ،در دادن جعبه سیاه به اکراین تعلل می کند . وزیر خارجه کانادا اعلام کرد که برای ارسال جعبه‌های سیاه هواپیمای ساقط شده اوکراینی به فرانسه، ایران را تحت فشار خواهد گذاشت. کانادا گفت که طرف ایرانی را براساس رفتار و عملکردش قضاوت می‌کند، نه وعده‌هایش.

فرانسوا فیلیپ شامپاین، امروز (پنجشنبه ) از مقامات ایران خواست دستور داد  تا بدون فوت وقت، دو جعبه سیاه هواپیمای ساقط شده اوکراینی را به فرانسه تحویل دهند تا کارشناسان این کشور بتوانند محتوای این جعبه‌ها را بررسی و تحلیل کنند.

شامپاین گفته که  اگر حکومت ایران در این رابطه اقدام کند، به جعبه‌های سیاه آسیب وارد خواهد شد، زیرا برای انجام این کار به تخصص و تجهیزات فنی ویژه‌ای نیاز است که ایران فاقد آن است.

آن لینده، وزیرخارجه سوئد نیز گفته  که ایران موظف است در رابطه با قربانیان پرواز شماره ۷۵۲ اوکراین که با شلیک دو موشک سپاه سرنگون شد، “شفافیت، پاسخگویی و عدالت را تضمین کند”.

به گفته منابع خبری به تازگی با انتشار فایل صوتی گفت‌وگوی خلبان دوم پرواز تهران− شیراز هواپیمایی آسمان توسط یک شبکه تلویزیونی اوکراینی، نشان داده شده  که در همان هنگام اصابت موشک‌های سپاه پاسداران به هواپیمای اوکراینی، برج مراقبت فرودگاه و مسئولان جمهوری اسلامی نسبت به آن مطلع شده بودند.

یک دیدگاه

  1. رژیم جعلی جمهوری اسلامی ایران ازاساس وبن دروغگو وفاقد وجاهت قانونی بوده ومیباشد ولیکن مردم به آن پی برده وواقف هستند و باید کشورهای ذینفع اینرا بدانند که تمامی حرفها ووعده های این نظام شیطانی جز فریب وتبهکاری ووقت تلف کردن چیز دیگری نیست.
    حکومت ایران باید تضمین تحویل جعبه های سیاه را بطور سالم ودست نخورده ودستکاری نشده به کشورهای ذینفع ومورد وثوق به جامعه بین المللی ارائه بدهد وبا عدم اجرای بموقع آن حتماً مورد مواخذه وپرسش وجریمه های سنگینی قرار بگیرد.
    ملایان حقه باز زیربار بیان حرفهای حقیقی وراستین نمی روند وتمایلی هم به نشان دادن رفتارمناسب با شئونات اسلامی قانونی وشرعی وبین المللی نیز درخودشان یافت نمیکنند.

Comments are closed.