با ادامه یافتن حملات راکتی از غزه به سوی اسرائیل، کارشناسان نظامی می گویند ممکن است جنگ اجتناب ناپذیر باشد

انفجار هدف های نظامی در ساعات شب در غزه

به دنبال رشته تعرض های بی سابقه ای که از ساعات دیشب از خاک غزه علیه اسرائیل رخ داده، بسیاری از تحلیلگران ارزیابی می کنند که جنگ  تازه به هدف فرو نشاندن این تعرض ها، به صورت امری اجتناب ناپذیر در آمده است.

حملات موشکی از غزه که از ساعات شامگاه دیروز آغاز شده بود، در اکثر ساعاات امروز (پنجشنبه) ادامه یافت و حتی شدت گرفت.

برای نخستین بار در ظرف چهارسال اخیر، گروه های ترور در غزه از راکت هایی دارای برد بیشتر استفاده کردند و شهرهایی چون اشکلون و نیتووت נתיבות را مورد تعرض قرار دادند.

نیروی هوایی اسرائیل نیز همچنان به بمباران هدف هایی در داخل غزه ادامه داد. ولی این حملات موجب قطع تعرضات موشکی از غزه نشد.

یک مقام نظامی ارشد که نخواست نامش برده شود، به خبرنگاران گفت که شوربختانه اسرائیل یک بار دیگر ناچار است با آغاز عملیات گسترده دفاعی در خاک غزه، ضربات سهمگینی بر حماس و دیگر سازمان های ترور وارد آورد.

برخی تحلیلگران نظامی می گویند که هراندازه اسرائیل در برابر حماس شکیبایی نشان دهد، آن گروه گستاخ تر خواهد شد.

این مقام اسرائیلی گفت: ما آن قدر به حماس حمله هوایی خواهیم کرد که هرگونه تعرضی را به طور کامل متوقف سازد. او در عین حال تاکید کرده گفت: «اسرائیل با حماس پینگ پونگ بازی نمی کند، بلکه باید چنان ضرباتی وارد آورد که تعرض ها پایان یابد.

مقام اسرائیلی گفت که اگر حفظ امنیت اهالی شهرک های پیرامونی غزه ایجاب کند، اسرائیل حاضر است اهالی همه شهرک های اطراف غزه را تخلیه کند، تا دستش برای کوبیدن ترور در غزه کاملا باز باشد.

همایش مشورتی سران حماس در روزهای گذشته در غزه برگزار شد. شماری از سرکردگان حماس، با اجازه دولت مصر از کشورهایی که در آنجا زندگی می کنند، وارد غزه شدند تا در این همایش شرکت جویند.

هم زمان با برگزاری این همایش، حماس اعلام کرد که به هر حمله و ضربه اسرائیل بلافاصله پاسخ خواهد گفت. برخی تحلیلگران اسرائیلی می گویند که حکومت اسلامی ایران مبالغ کلانی پول در اختیار حماس و جهاد اسلامی آزادی فلسطینی قرار داده که یک بحران جنگی علیه اسرائیل به وجود آورند.

برخی از این کارشناسان ارزیابی می کنند که هدف رژیم ایران، به وجود آوردن یک بحران جنگی بین اسرائیل و سازمان های ترور در غزه است تا شاید از فشار ایالات متحده علیه رژیم ایران کاسته شود و دولت واشنگتن را با این بحران جدید سرگرم سازد.

همزمان با این بحران، فرمانده نیروهای مسلح حوثی ها در یمن نیز تهدید کرد که حاضر اسرائیل به طور مستقیم با اسرائیل وارد جنگ شود. حوثی ها همه پول و اسلحه خود را از رژیم ایران دریافت می کنند.

یک فرمانده سپاه پاسداران در این هفته فاش ساخت که حمله موشکی حوثی ها به دو نفتکش متعلق به عربستان سعودی در آب های دریای سرخ، به دستور رژیم ایران انجام گرفته بود.

تصویری از بمباران هدف های نظامی در غزه توسط نیروی هوایی اسرائیل

3 دیدگاه‌

  1. به هر حال شاه نعمت الله ولى کیست ؟
    شاه نعمت الله ولى رهبر دراویش گنابادى در ۸۰۰ سال پیش است که کتاب شعرى دارد و در آن کتاب شعرش آینده تمام حکومت هاى ایران را از ۸۰۰ سال پیش تا الان دقیق دقیق و کاملاً درست پیش بینى کرده است در آن کتاب شعر شاه نعمت الله ولى گفته شده است که حکومت محمدرضاشاه پهلوى در ایران سرنگون مى شود و بعد از آن حکومت ۴۰ ساله آخوندها در ایران تاسیس مى شود و بعد از سرنگونى حکومت آخوندها در ایران حکومت شاهنشاهى و یا حکومت مذهبى در ایران دیگر تاسیس نمى شود و ایرانیان زندگى کاملاً جدیدى را تجربه مى کنند .
    و به خاطر همین پیشگویى شاه نعمت الله ولى در ۸۰۰ سال پیش در مورد سرنگونى حکومت آخوندها در سال۱۳۹۷ حکومت آخوندهاى امروز ایران اقدام به دستگیرى و زندانى کردن پیروان شاه نعمت الله ولى در کشور ایران مى کند . در حال حاضر پیروان شاه نعمت الله ولى در کشور ایران به دراویش گنابادى معروف هستند . البته ناگفته نماند تمام مردم ایران از پیش بینى شاه نعمت الله ولى در مورد سرنگونى حکومت آخوندهاى ایران در سال ۱۳۹۷ خبر دارند چون شاه نعمت الله ولى دقیقاً در کتاب شعر خودش در ۸۰۰ سال پیش تاکید کرده است که عمر حکومت آخوندها در ایران امروز فقط ۴۰ سال است نه بیشتر .

  2. این کار اخوندهاست هدفشان هم به کشتن دادن فلسطینی هاست تا از ان در سطح جهانی بسود خود تبلیغ کنند این اخوندها شیطان را رنگ می کنند و بجای مسیح می فروشند اما دیگر حنایشان برای ایرانیان رنگی ندارد ولی کماکان می توانند ملتهای دیگر را فریب دهند

  3. اگر من بجای دولت اسراییل بودم در پاسخ به این حملات به هر جایی که امکان حضور نیروهای ایرانی در سوریه بود حمله میکردم و این پیام را به دنیا میدادم که حماس چیزی جز دست فتنه گر ایران نیست.
    مطمئن باشید که ضربه به نیروهای اصلی ایران در سوریه به مراتب برای آنها دردناکتر از کشتن چند سگ تروریست در غزه است و به همین دلیل به مراتب بازدارنده تر است.

Comments are closed.