با ارز دارو، توتون وارد کشور کردند و اکنون هشتصد میلیارد تومان دیگر نیز اختصاص داده اند

به گزارش خبرگزاری میزان  گمرک کشور اعلام کرده است که در تجارت خارجی سال گذشته بیش از ۲۷ هزار و ۲۸۷ تن توتون و تنباکو از کشور‌های مختلف جهان وارد ایران شده است

بدنبال افشاگری وزیر بهداشت حکومت ایران، مبنی بر این که ارز وارداتی را به جای خرید دارو، برای واردات سیگار و توتون هزینه کردند، حالا دولت اعلام می کند که ترتیب واردات توتون و تنباکو به ارزش هشتصد میلیارد تومان داده شده است.

به گزارش خبرگزاری میزان  گمرک کشور اعلام کرده است که در تجارت خارجی سال گذشته بیش از ۲۷ هزار و ۲۸۷ تن توتون و تنباکو از کشور‌های مختلف جهان وارد ایران شده است.که با واردات این حجم توتون و تنباکو به کشور ۱۹۳ میلیون و ۶۹۰ هزار و ۱۷ دلار ارز از کشور خارج شد که معادل ریالی آن بالغ بر ۸۱۱ میلیارد و ۲۲ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۱۳۱ تومان در آمار گمرک به ثبت رسیده است.

در این گزارش امده است که توتون و تنباکو از ۱۳ کشور جهان از جمله آلمان، اردن، برزیل، ترکیه، اندونزی، ایتالیا و امارات متحده عربی وارد ایران شده است. که  بیشترین واردات توتون و تنباکو از کشور ترکیه به ارزش ۱۰۷ میلیون و ۷۳۱ دلار بوده است.

سعید نمکی، وزیر بهداشت، پیشتر با تایید و افشای تخلفات گسترده ارزی گفته بود که عده‌ای با دریافت ارز دولتی داروهای تاریخ گذشته و به جای استنت قلب،‌ کابل برق وارد کرده‌اند. و در شرایط تحریم‌ها، ارز وارداتی را به جای دارو برای «سیگار و توتون» خرج می‌کنند.

قاچاق سیگار به ایران، منبع درآمد چند میلیارد دلاری برای گروه تروریستی حزب الله لبنان نیز هست در مورد قاچاق سیگار، شرکت بریتانیایی بی ای تی (BAT)، به تامین سیگار برای العقیلی عامل و دلال قاچاق سیگار، به کمک سپاه پاسداران، سیگارهای قاچاق را راهی ایران می کند که بخش عمده ای از سود حاصل از این قاچاق به نفع گروه های تحت حمایت سپاه می باشد.

2 دیدگاه‌

  1. واسدارها از این طریق ها ارز کشور را بسیار بسیار در این چهل سال به جیب زده اند. خودشان میبرندو میدوزند (می دزدند). بخور بخور رژیم اخوندی!

  2. از آقا محسن رضایی , دبیر محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام سئوال کنید , چرا پول مردم بجای دارو و تجهیزات پزشکی برای خرید توتون هزینه میشود؟

Comments are closed.