با استقرار دو فروند ناوشکن آمریکایی در خلیج فارس، حضور نظامی آمریکا در آن منطقه دوباره تقویت شد

با استقرار دو فروند ناوشکن آمریکایی در خلیج فارس، حضور نظامی آمریکا در آن منطقه دوباره تقویت شد

دو فروند از ناوشکن های ارتش ایالات متحده، در ساعات امروز (آدینه) در آب های خلیج فارس و در نقاطی که بتوانند تحرکات نیروی دریایی حکومت اسلامی ایران را زیر نظر داشته باشند، مستقر گردیدند. این رزمناوها روز گذشته (پنجشنبه) بی آن که کوچکترین مزاحتمی از جانب رژیم ایران ایجاد شود، از تنگه هرمز گذشتند.

نیروی دریایی رژیم ایران در دوران ریاست جمهوری پرزیدنت باراک اوباما، مزاحمت های زیادی برای رزمناوهای آمریکایی در اب های خلیج فارس ایجاد کرده بود. ولی از یک سال و نیم پیش که دولت پرزیدنت ترامپ قاطعانه به رژیم ایران هشدار داد، این مزاحمت ها متوقف گردید.

با این همه محمد جواد ظریف ماه گذشته گفته بود که عبور رزمناوهای آمریکایی، منوط به گرفتن اجازه از نیروی دریایی سپاه پاسداران است. ظریف در حالی این سخنان را گفته بود که تنگه هرمز یک آبران بین المللی محسوب می شود و هیچ کشوری حق ندارد مزاحمتی برای عبور شناورهای کشورهای دیگر ایجاد کند.

فرماندهان سپاه پاسداران در روزهای اخیر گفته بودند که آب های خلیج فارس خالی از هرگونه رزمناوهای بیگانه است. ایالات متحده معمولا هر چند ماهی، ناوهای مستقر در خلیج فارس را عوض می کند. این بار نوبت ناو هواپیمابر ابراهام لینکلن است که باید وارد خلیج فارس شود. ایالات متحده این ناو را زودتر از تاریخ تعیین شده، به سوی آب های منطقه فرستاد. ولی معلوم نیست که در کذام نقطه لنگر انداخته است و در چه زمانی وارد خلیج فارس خواهد شد.

رهبران حکومت اسلامی ایران در روزهای گذشته گفته بودند که آمریکا قصد جنگ ندارد. آن ها خالی بودن خلیج فارس از وجود رزمناوهای آمریکایی را یکی از علائم این ارزیابی دانسته بودند. ولی با ورود ناوشکن ها، باید این ارزیابی خود را تغییر دهند.

ایالات متحده در چندین امیرنشین عربی در بخش جنوبی خلیج فارس دارای پایگاه های هوایی و دریایی می باشد و در خاک عربستان نیز پایگاه هایی دارد.

برخی روزنامه های آمریکایی نوشتند که سفر ناگهانی وزیر خارجه مایک پمپئو به بغداد، و صدور دستور خروج کارمندان غیرضروری آمریکایی از عراق، به دنبال دریافت تصاویر ماهواره ای بوده که نشان می دهد سپاه پاسداران مشغول نصب موشک های ضد کشتی به روی قایق های تندرو خود می باشد.

در گزارش های دیگر گفته شده بود که دستور به بازگشت کارمندان غیرضروری، به دنبال دریافت اطلاعاتی دایر بر این بود که گروه های تروریستی شیعه در عراق، از حکومت ایران دستور گرفته اند به جان شهروندان آمریکایی سوء قصد کنند.

حکومت ایران امروز (آدینه) با نادرست خواندن همه این گزارش ها، از ایالات متحده خواستار شد که اطلاعات خود را علنی کند و اسناد ادعایی را منتشر سازد. ولی دولت آمریکا گفته است که این اطلاعات بسیار محرمانه است و تنها بخشی از آن در اختیار مقامات کنگره قرار خواهد گرفت.

یکی از دو ناوشکن آمریکایی که از امروز در خلیج فارس مستقر شدند

2 دیدگاه‌

  1. دورود بر مردم اسرائیل و پاینده باد ملت ایران
    یکی از اشتباهات جبران ناپذیر ی را که آمریکا میتواند مرتکب شود ، آوردن ناو لینکلن به خلیج فارس است .اولا این ناو کاملا جنگیست ولی احتیاج نداره که به منطقه جنگی وارد بشه و نزدیک شدن این ناو حتی تا دها کیلومتر به ساحل به صلاح ناو نیست ، برای مثال وارد شدن به خلیج فارس مرزهای روبرویی ایران ،کویت ، بحرین و قطر دو بی که هیچ امنیتی وجود نداره و اینطرف آب ایران خطرناک تر ازهمه ور ، ، ، یک دفعه به مدت یک ساعت اختلال در سیستم ناو ( سیستم هک شده ) و با موتورهای زیر آبی غواص به ناو نزدی میشه به ناو تا یک ساعت بعد دیگه رو آب نیست ، اینها جانی هستند مراقب باشید ، ، ، ، آقای ترامپ ، مگه ناو لینکلن شهر بازیه عزبزم که میخواهی بیاری تو خلیج فارس تا مردم ببینند ، میگی کشتی نفتی سنسور محافظتی بدنه نداشته نزدیک شدن غواص را نفهمیده ، اوکی سیستم از کار بیفته این هم میشه کشتی نفتی ، میگی داره با زیر دریایی اسکورت میشه ، وقتی ارتباط قطع بشه باز هم میشه کشتی نفتی ،زیر دریایی هم که نمیتونه خوش را بچسبان به ناو خوب زیر دریایی هم پنجره که نداره بالای سرش را ببینه (شوخی)
    و در پایان ، جناب آقای ترامپ و جناب آقای نتانیاهو مثلی فارسی که میگه، ،،، آفتابه لگن صد دست ، شام و ناهار هیچی ،،، اینها عرب زاده هایی هستند که اگر گرسنه بمانند ، شما را خواهند خورد ، پس خواهش میکنم بی نصیبشان نگذارید .

  2. آمریکا باید با یک حمله ضربتی به پایگاههای استراژیک ایران ،‌قدرت نظامی خودش را نشان بدهد و مسئولان فاسد نظام را به پای میز مذاکره بکشاند.
    فشار اقتصادی بر روی گردن عامه مردم است نه مسئولان نظام

Comments are closed.