با افزایش آلودگی هوا، حتی دانشگاه ها در تهران را تعطیل کردند. خطر به صورت جدی تری در می آید


با ادامه آلودگی هوا در تهران و شهرهای بزرگ دیگر ایران، که به مرحله خطرناکی برای تندرستی مردم رسیده است، اعلام شد که در تهران، حتی دانشگاه را نیز به این جهت تعطیل می کنند. در روزهای گذشته، حکومت دستور داده بود که به دنابل آلودگی شدید هوا، دانش آموزان به مدرسه نروند و در خانه باقی مانند.

فاجعه های زیست محیطی در ایران روز به روز بالا می گیرد و در کنار خشکی دریاچه ارومیه، تالاب ها و غیره اکنون فاجعه الودگی هوا در شهرهای ایران روز به روز وخیم تر می شود .

حکومت ایران پس از آن‌که مدارس استان تهران را بر اثر شدت آلودگی هوا تعطیل کرد،همزمان مدارس ، تبریز، بوشهر و تعدادی شهر دیگر به علت آلودگی هوا تعطیل شد  و تعطیلی دانشگاه‌های تهران هم به این فهرست اضافه شده‌است.

محمد تقی‌زاده، معاون استاندار تهران، در این زمینه گفت : «پیرو تداوم آلودگی هوا، کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران تصمیم گرفت مدارس استان در تمامی مقاطع در دو شیفت صبح و بعدازظهر تعطیل شود . هم چنین  مدارس شهر رودهن از شهرستان دماوند نیز تعطیل هستند.

همزمان با این خبرگزارش شده  که به خاطر آلودگی هوا مدارس تبریز و چند شهر دیگر استان آذربایجان شرقی  و هم چنین مدارس استان بوشهر، . همه مهدهای کودک، پیش‌دبستانی‌ها و مدارس شهر قم و همچنین بخش‌های سلفچگان و مرکزی نیز به دلیل آلودگی تعطیل است.

یک دیدگاه

  1. کارشناسان و مسئولین امر ویا حتی مردم عادی کوچه وبازار راه حلهای عملی وارزانی را سراغ دارند که برای رفع آلودگی هوا مورد استفاده قرار بگیرد ولیکن کسی گوش شنوایی ندارد واگر هم دارد بمورد اجرا نمیگذارد و آنقدر بی توجهی صورت میگیرد تا مردم ایران دچار انواع و اقسام بیماریهای خطرناک شده و از بین بروند وبگویند که عمرشان تمام شده بود و خواست خدا بود. درایران ویران شده فارغ از ندانم کاریهای مختلف ومعظلات عدیده حاد دیگر کسی هم بفکر سلامت مردم هم نبوده و نخواهد بود ولیکن خوب بلد هستند شعارهای توخالی بدهند وسرمردم را گرم کنند.

Comments are closed.