با افزایش سرکوبگری ها، گروهی از کارگران فولاد اهواز به گناه درخواست حقوق، به دادگاه انقلاب احضار شدند

احضار گروهی کارگران شرکت ملی فولاد اهواز در حالی انجام شده است که طی یک ماه گذشته دستکم ۱۷ تن از کارگران معترض شرکت نیشکر هفت‌تپه را به زندان و شلاق محکوم کرد

دادگاه انقلاب اهواز بیش از پنجاه نفر از کارگران معترض گروه ملی صنعتی فولاد را که در اعتراضات سال گذشته شرکت داشته و بازداشت شده بودند برای ابلاغ حکم دادگاه احضار کرده است.

به گفته منابع خبری این احضار گروهی کارگران به دادگاه بر خلاف رویه معمول دادگستری است که ابتدا احکام صادره در سامانه‌ای موسوم به سنا ثبت و بعد ابلاغ می‌شود، ودر واقع  دادگاه انقلاب با این احضار قصد دارد احکام صادره را به کارگران گروه ملی فولاد ابلاغ کند.

احضار گروهی کارگران شرکت ملی فولاد اهواز در حالی انجام شده است که طی یک ماه گذشته دستکم ۱۷ تن از کارگران معترض شرکت نیشکر هفت‌تپه را به زندان و شلاق محکوم کرد.

به گزارش منابع خبری  در پی اعتراضات کارگران نیشکر هفت‌تپه نیز  آخوند عبدالنبی موسوی فرد، امام جمعه اهواز تصمیم می گیرد که  با شماری از کارگران نیشکر هفت‌تپه صحبت کند و مشکلات انان را بررسی کند که در این جلسه ، بعضی از این کارگران  شروع به اعتراض و شکوائیه می کنند که دو روز بعد از این جلسه ماموران امنیتی برخی از آنان را بازداشت و به مکان نامعلومی برده اند .

سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه  با انتشار اطلاعیه‌ای از صدور حکم هشت ماه زندان و ۳۰ ضربه شلاق برای ۱۷ تن از کارگران نیشکر هفت‌تپه خبر داد و گفت این حکم صادره از سوی  قاضی حمید سراج‌الدین، رییس شعبه ۱۰۲ دادگاه‌های کیفری همزمان با سخنان رییس قوه قضائیه بوده است .

آخوند  ابراهیم رییسی، رییس قوه قضاییه جمهوری اسلامی، پیشتر در دیدار اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس گفته بود: «اعتراضات کارگری در کشور کم نیست و ما در حال رسیدگی به آنها هستیم، کارگری که واقعا به دلیل مشکلات کارگری اعتراض می‌کند، باید مورد تقدیر قرار گیرد و خود کارگران باید مقابل کسانی که فضای اعتراضات کارگری را آلوده می‌کنند، بایستند».