با افزایش موج ناآرامی ها در عراق، گذرگاه مرز خسروی بین ایران با آن کشور بسته شد

به دلیل ناآرامی ها ی اخیر در چندین استان جنوبی عراق، گذرگاه مرزی این کشور با ایران بسته شده است

در جریان تظاهرات اخیر مردم عراق که از ۴ روز پیش  در اعتراض به وجود فساد در دولت آغاز شده است، بیش از ۳۴ تن کشته و صدها تن  نیز زخمی شده‌اند.یک مقام عراقی اعلام کرد : به دلیل ناآرامی ها ی اخیر در چندین استان جنوبی عراق، گذرگاه مرزی این کشور با ایران بسته شده است.

آسوشیتدپرس گزارش داد مقامات امنیتی عراق گفته‌اند که حسین عادل مادانی، کاریکاتوریست، به همراه همسرش سارا مادانی، که از فعالان این اعتراضات بودند روز گذشته  (پنجشنبه ) توسط افراد مسلح که ماسک به صورت داشتند در خانه خود مورد حمله مسلحانه قرار گرفته و کشته شده‌اند.

افراد کشته شده یک دختر دو ساله به نام زهرا دارند که از این حمله در امان مانده است. تا کنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.

برخی منابع خبری می گویند این ترورها کار نیروهای تروریستی حشدالشعبی و سپاه قدس ایران است .

نیروهای امنیتی عراق درگفت و گو با آسوشیتد پرس گفته اند :  برابر صدها معترض در بغداد از گاز اشک‌آور و شلیک گلوله استفاده کردند. صدای انفجارهایی در منطقه سبز بغداد شنیده شده است. جایی که منطقه ادارات دولتی و سفارت‌‌خانه‌های کشورهای خارجی است.

در این گزارش امده که اینترنت ‎عراق تقریبا قطع است. بعضی از شرکت‌ها در حال ارائه اینترنت قطره‌ای به مردم هستند ولی می‌شود گفت اینترنت همه شرکت‌‌ها تقریبا قطع شده است. مردم در خیابان‌ها مشغول مبارزه‌اند و به منازل خود نرفته‌اند.

در پی افزایش نا ارامی ها  و ناامنی در عراق در شهرهای عراق قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام اعلام کرد که  بیش از ۳۳ هزار زائر از طریق مرز مهران به عراق فرستاده شد

نیروهای ائتلاف به رهبری ایالات متحده اعلام کرده است که در حال تحقیقات درباره این انفجارهاست و در این باره هیچ خسارتی به نیروهای ائتلاف وارد نشده است.