با حکم علی خامنه‌ای، محسنی اژه‌ای، همانی که عیسی سحرخیر را گاز گرفته بود، رئیس قوه قضائیه شد

سیدعلی خامنه‌ای، رهبر رژیم ایران، امروز پنجشنبه، طی حکمی، آخوند غلامحسین محسنی اژه‌ای را به ریاست قوه قضائیه منصوب کرد. محسنی اژه‌ای که یکی از تندروترین آخوندها در دم و دستگاه حکومت ایران محسوب می شود، جایگزین ابراهیم رئیسی می‌گردد که به تازگی در یک انتخابات نمایشی و مهندسی شده، به ریاست جمهوری رسید و باید به اجبار، پست قوه قضائیه را تحویل دهد.

محسنی اژه‌ای، ۶۵ ساله، پیش از این سمت‌هایی همچون دادستان دادگاه ویژه روحانیت، سخنگوی قوه قضائیه، وزیر اطلاعات در دولت نهم به ریاست محمود احمدی نژاد، دادستان کل کشور و عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام را بر عهده داشته است.

محسنی اژه‌ای متهم به نقض گسترده حقوق بشر در ایران است و تحت تحریم‌های شدید اتحادیه اروپا و آمریکا قرار دارد. اژه‌ای به شکنجه و گرفتن اعترافات اجباری از روزنامه‌نگاران، کنشگران سیاسی، مخالفان حکومت و سیاستمداران اصلاح طلب متهم است.

محسنی اژه‌ای به دلیل نقشی که در نقض گسترده حقوق شهروندان ایرانی داشته است، در تاریخ ۲۳ فروردین‌ماه ۱۳۹۰ (۱۳ آوریل ۲۰۱۱)، از سوی اتحادیه اروپا تحت تحریم قرار گرفت و ضمن محروم شدن از  ورود به کشورهای عضو این اتحادیه، کلیه دارایی‌های‌ احتمالی‌اش در اروپا توقیف شد.

همچنین یک سال پیش از این تصمیم اتحادیه اروپا، در تاریخ هفتم مهرماه ۱۳۸۹، وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا نیز، اژه‌ای را به دلیل نقض گسترده حقوق بشر در ایران تحریم کرد. آمریکا او را به مشارکت در سرکوب‌ اعتراضات پس از انتخابات سال ۸۸ متهم ساخت و ضمن توقیف دارایی‌های احتمالی او در آمریکا، ورود محسنی اژه‌ای به خاک آمریکا را ممنوع و شهروندان ایالات متحده را از هرگونه معامله با او منع کرد.

محسنی ا‌ژه‌ای، شانه عیسی سحرخیز را گاز گرفته بود

محسنی اژه‌ای، در سالهایی که ریاست دادگاه ویژه روحانیت را برعهده داشت با عیسی سحرخیز در جلسه هیات نظارت بر مطبوعات وارد جدل لفظی شد و پس از عصبانی شدن، قندان روی میز را به سوی عیسی سحرخیز پرتاب و او را زخمی کرد.

به گفته شاهدان آن جلسه، محسنی اژه‌ای که کنترل اعصابش را از دست داده بود، با قندانی دیگر خود را به بالای سر آقای سحرخیز رساند و قندان را بر سر او کوبید. در درگیری‌ پیش آمده، در حالی که عیسی سحرخیز در پی دفاع از خویش بود، محسنی اژه‌ای، شانه چپ او را گاز می گیرد و پیراهنش را پاره می‌کند. سحرخیز  برای ثبت آثار ضرب و جرح توسط محسنی اژه‌ای به پزشکی قانونی مراجعه کرد.