با دروغ پردازی جان مردم را به خطر می اندازند. ادعا کردند “تزریق واکسن، هفته آینده آغاز می شود”

در همان حال که مقامات مسئول در حکومت ایران تایید می کنند که بودجه ای برای خرید واکسن صد کورونا از شرکت فایزر ندارند، رئیس ستاد اجرایی فرمان خمینی به دروغ به مردم ایران مژده داد که “تزریق واکسن ضد کورونا از هفته آینده آغاز می شود” – و این در حالی که در واقع، مرحله تزریق بالینی واکسنی که در ایران ساخته شده، از هفته آینده آغاز می شود و این روندی است که چندین ماه به درازا خواهد کشید و تنها در صورتی استفاده از آن مورد تصویب قرار خواهد گرفت که مسلم شود قدرت درمانی دارد و فاقد پیامدهای بهداشتی خطرناک می باشد. مقامات حکومت بارها به دروغ اعلام کرده اند که ساخت واکسن بومی به انجام رسیده و وارد بازار خواهد شد. آنها همچنین انواع داروهای گیاهی و طب سنتی و از جمله خوردن کله پاچه را به عنوان شیوه درمان کورونا تحویل مردم داده اند.

خبرگزاری مهر، وابسته به سپاه محمد خبر، نوشت: رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، از نخستین تزریق تست انسانی واکسن کورونا در هفته اول دی ماه خبر داد و گفت: آزمایش انسانی واکسن در سه مرحله انجام می‌شود.

او افزود: من و همه همکارانم در ستاد آمادگی تزریق این واکسن را داریم و ما این واکسن را تزریق خواهیم کرد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان خمینی در ادامه مدعی شد: اقدامات خوبی در رابطه با تولید واکسن کورونا در کشور صورت گرفته است و ما بهترین و مطمئن‌ترین واکسن را در کشور تولید خواهیم کرد.

او افزود:  خط تولید واکسن آماده است و مشکلی در تولید واکسن و تزریق سرم نخواهیم داشت و  با توجه به اجازه وزارت بهداشت، آزمایش انسانی واکسن کرونا هفته اول دی ماه تزریق می‌شود و این واکسن با کمترین تبعات تولید و از ویروس ضعیف شده استفاده شده است.

او در حالی این سخنان را بیان می کند که دکتر ملک زاده معاون مستعفی وزیر بهداشت پیشتر گفته بود که وزیر بهداشت به مردم دروغ می گوید هیچ زیرساختی برای تولید واکسن انسانی در ایران وجود ندارد

شماری از متخصصان بهداشتی نیز گفته بودند که واکسن چینی و روسی را به مردم به جای واکسن ایرانی می خواهند تزریق کنند .

محمود احمدی نژاد نیز گفته بود که شماری از مسئولان حکومت پول کلانی از چین و روسیه گرفته اند تا واکسن ازمایشی خودشان را بر روی مردم ایران تست کنند .

خبرگزاری مهر وابسته به سپاه پاسداران نیز نوشته است: نخستین واکسن کورونا تولید محققان ایرانی که موفق به دریافت کد اخلاق و کارآزمایی انسانی از وزارت بهداشت شد در شرکت شفا فارمد وابسته به بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تولید شده است.

مهر در ادامه افزود: به گفته مسئولان، سه واکسن کورونا دیگر محققان شرکت‌های ایرانی هم در مرحله دریافت مجوز کارآزمایی بالینی هستند.