با سلطه طالبان و حجاب اجباری، قیمت برقع در افغانستان ۱۰ برابر شد

همزمان با سلطه تروریست‌های طالبان بر افغانستان و اجباری کردن حجاب در این کشور، قیمت برقع در این کشور ۱۰ برابر افزایش یافته است. اسلامگرایان خشن طالبان حجاب را اجباری اعلام کرده اما گفته است که محدود به برقع نیست.

شبکه خبری «سی ان ان» در گزارشی اعلام کرد، همزمان با اشغال کابل توسط  طالبان و قدرت گرفتن این گروه در افغانستان، قیمت بُرقع در این کشور ۱۰ برابر شده است.

در این گزارش به نقل از یکی از زنان افغانستانی آمده است که زنان در این کشور با پیشروی تروریست‌های اسلامگرای طالبان، برای خرید برقع به بازارها هجوم برده‌اند. این زن اعلام کرد که مجبور شده است ساعات طولانی در مقابل بانک برای برداشت مبلغی پول از حسابش منتظر بماند.

یک زن دیگر افغان به «سی‌ان‌ان» گفت: «برقع کمیاب است. من تنها یک یا دو برقع برای سه زنی که در خانواده‌ هستیم، دارم».

او افزود: «شاید مجبور شویم از ملحفه برای دوختن هر نوع حجابی استفاده کنیم».

اشغال کامل افغانستان توسط اسلامگراهای خشن طالبان، بیش از هر قشر دیگر در جامعه افغانستان، زنان و دختران را نگران کرده است. ترویست‌های اسلامگرای طالبان به شدت ضد زن هستند و با زنان و دختران رفتاری بسیار خشن، ناشاسیت و غیر انسانی دارند. با تسلط این گروه ماقبل تاریخی بر افغانستان، زنان افغان تمام دستاوردهای ۲۰ سال گذشته در این کشور را که به آنان آزادی‌ها و حقوق نسبی اعطا کرده بود، بر بادرفته می‌بینند.