با سه برابر شدن نرخ بنزین، روند گران شدن بسیاری از کالا و خدمات در ایران، با شتاب ادامه دارد

در همان حال که قائم‌مقام وزیر صنعت ادعا کرده بود که مزایای حاصل از افزایش قیمت بنزین به‌زودی آشکار خواهد شد، از تهران خبر رسید که موج گرانی کالا و خدمات، باشتاب ادامه دارد و از جمله، کرایه وسایل نقلیه داخل شهری در ایران  ۳۰ درصد بالا رفته است.

حسین مدرس‌خیابانی افزود : پس از روی کار آمدن حکومت  اسلامی ۱۵ بار قیمت بنزین از ۱۰ تا ۴۰۰ درصد افزایش یافته است که شش بار موجب کاهش تورم و سه بار موجب افزایش تورم شده و شش بار نیز تورم تغییر نکرده است.

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: جهش قیمت بنزین، بر قیمت کالاها و خدمات تاثیر گذاشته و از جمله کرایه وسایل نقلیه ۳۰ درصد، قیمت گاز مایع ۴۰ درصد، قیمت محصولات فولادی ۱۵ و قیمت کود شیمیایی ۲۵ درصد افزایش یافته است.

اقتصاد نیوزنوشت : در حالی دولتی‌ها همواره بر بی تاثیر بودن افزایش قیمت بنزین بر بازارهای اقتصادی تاکید می‌کنند که در یک نمونه قیمت مسکن مهر پردیس طی یک هفته اخیر ۲۰ تا ۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

به گفته فعالان بازار مسکن پردیس، طی یک هفته اخیر قیمت مسکن مهر در تمام فازهای این شهر افزایش یافته است.

این گزارش‌ها در حالی مطرح می‌شود که پس از افزایش قیمت بنزین و اعتراض‌های خیابانی، مقام‌های دولتی بارها مدعی شده بودند که افزایش قیمت بنزین بر سایر کالاها تاثیری نخواهد داشت.

خبرگزاری تسنیم نزدیک به سپاه نوشته است : گرچه دولتی‌ها تا ساعت ۲۴ روز پنجشنبه ۲۴ آبان‌ماه هیچگونه اطلاع‌رسانی درباره سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین انجام ندادند، اما ۲۴ ساعت بعد سیل سخنان مقامات مختلف دولتی در خصوص بی تاثیری افزایش قیمت بنزین در قیمت سایر کالاها به راه افتاد.

اظهاراتی که مقامات دولتی روحانی اظهار داشتند  چندان با واقعیت‌ها همخوانی ندارد، پس از افزایش قیمت بنزین و اجرای طرح سهمیه‌بندی، مسئولان حکومتی به مردم مانند همیشه قول داده‌بودند  که قیمت دیگر کالاها و خدمات افزایش نمی‌یابد. اما برخی گزارش‌های مردمی حکایت از افزایش تا ۵۰درصدی قیمت‌ها از جمله کرایه‌ تاکسی شهری، بین‌شهری و تاکسی‌های اینترنتی در برخی نقاط کشور دارد.