با شدت گرفتن بحران روابط ایران و فرانسه، یک آخوند دولتی می گوید باید فرانسویان را علیه دولتشان تحریک کرد

آخوند علیرضا پناهیان

یک آخوند حکومتی در ایران، از سران رژیم خواستار شد به دخالت بیشتری در امور داخلی فرانسه بپردازند و با سوء استفاده از موج اعتراض های مردمی که اکنون چندین ماه است در فرانسه ادامه دارد، سیاست فعال تری را علیه دولت مرکزی پاریس در پیش گیرند.

آخوند علیرضا پناهیان از روحانیون نزدیک به خامنه‌ای از آن چه که :عدم حمایت جمهوری اسلامی به دفاع از ملت فرانسه” نامید زبان به  انتقاد کشود و از جمله گفت: «دیپلماسی کشور ما ساکت است و نسبت به ظلم‌های جهانی واکنشی ندارد. مثلاً یک سال و اندی است که دیپلماسی ما نسبت به تظاهرات مردم علیه سرمایه‌داری در فرانسه سکوت کرده است».

در هفته های اخیر دولت فرانسه بارها از رژیم ایران خواستار شده دو شهروند فرانسه را که به اتهام جاسوسی به زندان انداخته، آزاد کند و بر سر این موضوع، مناسبات دو کشور بحرانی شده است.

پناهیان در حالی دولت فرانسه را به خشونت و کشتار علیه معترضین آن کشور متهم می سازد  که در طول یک‌سال تظاهرات جلیقه‌زردها در فرانسه، تنها ۱۱ تن جان خود را از دست دادند که هیچ‌کدام از آن‌ها هم با گلوله پلیس نبود. برخی از آن‌ها به علت تصادف و برخی نیز به علت ایست قلبی در جریان تظاهرات کشته شده‌اند. در حالیکه در ایران در طول چند روز تظاهرات دست‌کم ۱۵۰۰ تن جان خود را از دست دادند.

آخوند پناهیان افزود: «امام خمینی بی توجهی مسئولین در مورد صدور انقلاب را یک خیانت می‌داند. ما باید در جهت بیدارسازی ملت‌ها فعالیت کنیم»!

برخی کاربران در فضای اجتماعی نوشته اند حکومت ایران  بودجه‌های میلیاردی کشور راخرج این دست افراد می‌شود که نسبت به مردم فرانسه خود را غمگین می‌دانند ولی نسبت به ملت ایران مانند دشمن رفتار می‌کنند.

آخوند پناهیان گفت: کشور‌های غربی از این طریق به کشور‌ها سلطه پیدا می‌کنند. اگر ما مقدمات نجات شیخ زکزاکی را فراهم نکنیم، ضربه خواهیم خورد و طبق معادلات بین المللی این ظلم‌ها به ما هم خواهد رسید و این بلا‌ها بر سر ما هم خواهد آمد. بی تفاوتی نسبت به جهان اسلام و حتی جهان بشریت با هیچ منطق اسلامی سازگاری ندارد.

یک دیدگاه

  1. امثال همین آقای پناهیان هستند که ایران را تا مرز نابودی کشاندند و جالب اینکه هنوز بر روی خواسته هایشان اصرار دارند.
    آقای پناهیان یک ماه پیش بیش از ۱۰۰۰ نفر از هموطن ات کشته بخاطر اعتراض به وضعیت اسفناک اقتصادی کشته شدند.راجع این موضوع نظری ندارید.
    ولی فرانسه رو میبینی!

Comments are closed.