با شدت گرفتن سانسور خبری، رژیم فرستادن عکس و فیلم اعتراضات به خارج را ممنوع می کند

«می‌گویند آزادی در ایران وجود ندارد، رادیوهای بیگانه هم سخنان آنها را بازتاب می‌‌دهند. امروز در کشور ما آزادی فکر، آزادی بیان، آزادی انتخاب وجود دارد»

در تلاش برای جلوگیری از اطلاع رسانی مردم ایران به رسانه های برون مرزی، نیروی انتظامی رژیم اعلام کرد که از این پس، فرستادن هرگونه عکس و یا فیلم خبری برای رسانه‌ها و افراد خارج از ایران جرم است. علی خامنه‌ای پیشتر ادعا کرده بود که در حکومت ایران آزادی سیاسی کامل وجود دارد.

او در بخشی از یک سخنرانی، اظهار داشته بود: «می‌گویند آزادی در ایران وجود ندارد، رادیوهای بیگانه هم سخنان آنها را بازتاب می‌‌دهند. امروز در کشور ما آزادی فکر، آزادی بیان، آزادی انتخاب وجود دارد».

البته خامنه ای تذکر داده بود که همه این آزادی ها در چارچوب آن چه که “قوانین اسلامی” خوانده بود مراعات می شود.

در سال های اخیر، هر روز صدها عکس و فیلم کوتاه از عملیات اعتراضی مردم به خارج از کشور فرستاده می شود و در رسانه های برون مرزی بازتاب گسترده ای دارد. اکنون رژیم می خواهد به این وضع پایان دهد و سانسور شدیدتری برقرار سازد.

حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی رژیم ایران، در گفت و گو با باشگاه  خبرنگاران جوان گفت: «طبق قانون ارسال فیلم و عکس به منظور تحریک افکار عمومی و جوسازی برای رسانه‌های برون مرزی  جرم است و پلیس در صورت شناسایی مجرمان، طبق قانون با آن‌ها برخورد خواهد کرد.»

رییس دادگاه انقلاب تهران، نیز پیشتر اعلام کرده بود  که ارسال فیلم و عکس برای مسیح علی‌نژاد جرم و مشمول ماده ۵۰۸ (کتاب پنجم) قانون مجازات اسلامی است.

اقتصاد آنلاین، در گزارشی از بازداشت یک زن معترض به حجاب اجباری به جرم گرفتن فیلم از فردی که درباره رعایت حجاب به او تذکر داده بود، خبر داد. که بر اساس این گزارش، ساعاتی پس از انتشار فیلم، با وصول گزارش مردمی به سامانه دادسرای ارشاد و صدور دستور قضایی، توسط مامورین پلیس اطلاعات و امنیت ایران، این فرد شناسایی و بازداشت شد.

علی خامنه ای  در واکنش به انتقادهای داخلی و بین‌المللی از سرکوب مخالفان و معترضان ایران  گفت: «هیچ کس بخاطر این‌که نظرش مخالف نظر حکومت است مورد تعقیب و فشار قرار نمی‌گیرد. هر کس چنین ادعایی کند دروغ گفته است و بنا هم نیست کسی متعرض اینها شود.»

یک دیدگاه

  1. جزغاله کردن ۳۰۰ نفر زن و مرد و کودک بی گناه در ۲۸ مرداد ۱۳۵۷ در سینما رکس آبادان توسط شخص خامنه ای و انتساب آن به رژیم شاه و آنهم فقط و فقط برای خراب کردن وجهه حکومت جرم محسوب نمیشود،ولی فرستادن عکس و فیلم از جنایات علنی حکومت ایران برای نجات مردم ایران توسط سازمانهای حقوق بشری جرم تلقی می شود و محاکمه دارد؟؟!

Comments are closed.