با شیوع کرونا، عروس و دامادها نیز جشن عروسی را باطل می کنند و صاحبان تالارها غرامت می طلبند

شیوع ویروس کرونا در ایران، که نگرانی های بسیار جدی به وجود آورده، زیان های اقتصادی بیشماری نیز به دنبال آورده است که یکی از آنها باطل کردن جشن های عروسی در تالارهای مجلل است که صاحبان تالارها را نیز با مشکل روبرو می سازد. آن ها بابت لغو شادمانی هایی که قرارداد آن پیشتر بسته شده و بیعانه پرداخت گردیده، تقاضا خسارت مالی می کنند.

خبرگزاری تسنیم در واکنش به این وضع نوشت: «برخی از مدیران تالارهای عروسی از اب گل الود ماهی میگیرند».

این رسانه افزوده نوشت: «برخی از تالارهای عروسی نسبت به درخواست فسخ قرارداد برگزاری مراسم ازدواج و عروسی به علت شیوع ویروس کرونا مقاومت کرده و زوج‌های جوان را تهدید به برداشت جریمه نقدی از ودیعه رزرو تالار کرده‌اند!»

در این گزارش آمده است : در روزهای اخیر با دستور دستگاه‌های مسئول به منظور جلوگیری از انتشار بیشتر ویروس کرونا بسیاری از فعالیت‌ها از جمله همایش‌ها، حضور در اجتماعات، مسابقات ورزشی و حتی مدارس استان‌های مختلف کشور تعطیل شده است.

تسنیم نوشته : تعدادی از کاربران و مخاطبان  در تماس با این خبرگزاری خواستار ورود قانونی مراجع ذی‌صلاح به این موضوع شده‌اند.

این در حالی است که در برخی شهرها و استان‌ها با دستور مراجع قضایی، برگزاری مراسم در تالارهای عروسی نیز ممنوع شده است. اما به دلیل اینکه این تصمیم ابلاغ رسمی در سراسر کشور نشده است، مدیران برخی از تالارهای عروسی در شهرهایی از جمله تهران  از زوج‌های جوان که درخواست لغو مراسم را دارند، درخواست پرداخت جریمه می‌کنند.

هم چنین شیوع کرونا در ایران موجب گرانی بی سابقه میوه و صیفی جات نیز شده است .رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار تهران گفت: به بهانه کرونا، نرخ  سه میوه و صیفی پر مصرف سیر، لیمو ترش و زنجبیل افزایش یافت.

اسدالله کارگر افزود: گران شدن قیمت این محصولات ربطی به خرده فروشان میوه و تره بار ندارد در حال حاضر قیمت عمده فروشی هر کیلوگرم زنجبیل در میدان مرکزی میوه و تره بار به ۹۰ هزار تومان و سیر به ۳۵ تا ۴۰ هزار تومان رسید؛ قیمت عمده فروشی هر کیلوگرم لیموترش نیز تا دیروز ۳۰ هزار تومان بود که از صبح امروز ۴ تا ۵ هزار تومان در هر کیلوگرم کاهش یافته است.