با فشار بین المللی، نتانیاهو دستور داد تخلیه یک خیمه گاه اعراب بیابانگرد در کنار یک شهرک اسرائیلی در کرانه باختری به تعویق افتد

نخست وزیر و وزیر دفاع در آخرین بازدید از خط مرزی با غزه

به دستور بنیامین نتانیاهو نخست وزیر، برنامه تخلیه مکان استقرار یک گروه از اعراب بیابانگرد که در نزدیکی یک شهرک اسرائیلی قرار دارد، به تعویق افتاد. این خیمه گاه، که اعراب آن را خان الاحمر نام نهاده اند، شامل چندین چادر و اطاقک های حلبی است که در آن ها گروهی کمتر از صد نفر اعراب بدوی از پنجاه سال پیش مستقر شده اند و تا کنون همه تلاش ها برای انتقال آن ها به مکان دیگر بی نتیجه مانده است.

در همان حال که در دیگر نقاط خاورمیانه رویدادهای خونینی جریان دارد و جنایات شنیعی در حال رخ دادن است، جامعه بین المللی اکنون مدتی است که به موضوع تخلیه این خیمه گاه بیابانگردان عرب پرداخته و اسرائیل را زیر فشار شدید قرار داده است.

دیوان عالی عدالت اسرائیل که سالیان دراز با تصمیم دولت برای تخلیه این چادرها مخالفت می ورزید، دو هفته پیش بالاخره به دولت حکم داد که تخلیه این مکان غیرقانونی نیست و دولت اجازه دارد آن را اجرا کند.

دادستان دیوان بین المللی جنایات جنگی در لاهه هفته پیش تهدید کرد که اگر اسرائیل این گروه کوچک اعراب بیابانگرد را به مکان دیگری منتقل سازد، مرتکب جنایت جنگی شده و مورد پیگرد قرار خواهد گرفت.

نتانیاهو در توجیه تصمیم به تعویق تخلیه خان الاحمر گفت که دولت می خواهد امکان دهد که شاید تخلیه این مکان، با موافقت خود ساکنان آن صورت گیرد.

ولی نفتالی بنت وزیر آموزش و پرورش و رهبر حزب هبیت هیهودی گفت که دولت نمی تواند در این مورد اغماض کند و اکنون که دیوان عالی عدالت حکم تخلیه را صادر کرده، دولت موظف به اجرای آن می باشد.

2 دیدگاه‌

  1. نگاه بنیامین و لیبرمن به امنیت اسرائیل کامل و دقیقه نبسانات و کشمکشهای منطقه ای بالاست و تلاطم دریای خاورمیانه زیاده پس خدا ی اسرائیل به بنیامین وزیر و دیگر همکاران و همراهان اسرائیل اجر و برکت عطا فرماید ………………………………………………………………………….

Comments are closed.