با وجود احتمال آتش بس ارتش اسراییل در هشداری به شهروندان:در جای امن بمانید آخرین موشک می تواند مانند اولین موشک آسیب برساند 

علیرغم اینکه اعلام گردید احتمال قبول آتش بس از سوی ارتش اسرائیل و جهاد اسلامی قوت گرفته و این آتش بس با میانجیگری دولت مصر صورت خواهد گرفت گزارش‌ها حاکی از به صدا درآمدن آژیر های هشدار موشک در تل‌آویو و سایر شهرهای بزرگ مرکز اسرائیل اندکی قبل از آغاز آتش‌بس بین اسرائیل و گروه جهاد اسلامی است و العربیه از پرتاب موشک از غزه به سمت فرودگاه بن گوریون در تل‌آویو خبر داد.

فرماندهی نیروهای  حفاظت از خانه های مسکونی با تأیید گزارش های مربوط به آتش بس احتمالاً قریب الوقوع بین اسرائیل و جهاد اسلامی فلسطین ، به اسرائیلی ها هشدار داد که “تا پایان جنگ و درگیری رسما اعلام نشده در مناطق حفاظت شده بمانند.

وی در ادامه گفت: “آخرین موشک می تواند درست مانند موشک اول باعث آسیب شود.”

خبرگزاری رویترز پیش تر از توافق اسرائیل و فلسطینی‌ها برای آتش‌بس در غزه از شامگاه یکشنبه به وقت محلی خبر داد.

به گزارش تایمز اسرائیل و یدیعوت آحرونوت، یائیر لاپید در پی بازدید از مناطق مرزی جنوب اسرائیل در نزدیکی غزه، در نشست شهرداران شهرک‌های این نواحی، گفت «ما به مرحله آخر (عملیات) رسیدیم».

او افزود که طولانی‌تر کردن عملیات زیان دارد تا فایده.

پیش از آن، شبکه کان اسرائیل گزارش داد که دولت با میانجی‌گری مصر برای پایان دادن به عملیات «موافقت کرد» و اسرائیل به مصر قول داده است که از ساعت ۲۰ (به وقت محلی) به غزه حمله نکند.

به گزارش رسانه‌های اسرائیل، برخی نهادهای اسرائیلی مانند شباک، سازمان امنیت داخلی، به یائیر لاپید توصیه کردند که عملیات را به پایان ببرد.