با وجود هشدار وزارت بهداشت ، مراسم ۱۳ آبان برگزار می‌شود

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی حکومت با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: مراسم ۱۳ آبان فردا (سه‌شنبه) سلامت‌محور و با تعداد محدود همزمان رأس ساعت ۱۵ در تهران و مراکز استان‌ها برگزار می‌شود. این در حالی سادات لاری،  سخنگوی وزارت بهداشت تاکید کرد که راهپیمایی ۱۳ آبان نباید برگزار شود.

در این بیانیه آمده است: روز ۱۳آبان هم روز مبارزه با آمریکا  و هم  محکومیت گستاخی رئیس جمهوری فرانسه در اهانت به پیامبر است که به  شکل محدود  و پرهیز از راهپیمایی وبا  رعایت فاصله گذاری اجتماعی، در زمان محدود و در فضای باز (میادین و خیابان‌ها) برگزار می شود.

این در حالی که بنا به گزارش وزارت بهداشت، آمار جان باختگان روزانه کورونا به ۴۴۰ نفر در روز رسیده و شهرداری تهران نیز اعلام کرده است که به علت آمار بالای کورونا ، ظرفیت بهشت‌زهرا تکمیل شده است

خبر درباره آمار جان باختگان آنقدر تلخ است که حرف زدن در مورد آن را بسیار سخت می‌کند. ۳ یا ۴ ماه پیش بود که مسئول بهشت‌زهرا از آماده‌سازی صدها قبر برای دفن بیماران کرونایی خبر داد اما هیچ‌کس فکر این نمی کرد قبرها آنقدر زود پر شوند و حالا خبر تکمیل شدن ظرفیت بهشت‌زهرا روی خروجی خبرگزاری‌ها قرار بگیرد.

در همین رابطه عبدالحسین روح‌الامینی، رییس کمیته سلامت مجمع نمایندگان استان تهران نیز  تاکید کرد که «با مسکن‌های مقطعی نمی‌توان از این بحران عبور کرد؛ زیرا تعطیلی و محدودیت‌های موقت هفته‌های گذشته و محدودیت‌هایی که به‌تازگی وضع شده‌است، هیچ‌کدام بدون در نظر گرفتن یک بسته و شرایط کلی فایده‌ای نخواهد داشت و تنها مسکن‌هایی است که شاید لازمه بحران این روزها باشد اما قطعا کافی نیست».

او همچنین گفت که باید از تجمع و برگزاری مناسبت های خاص جلوگیری کرد.

همچنین بیش از ۲۰۰ نفر از استادان دانشگاه و اعضای هیات علمی علوم پزشکی شیراز در نامه‌ای به رحیمی استاندار فارس، نوشته اند وضعیت این استان فاجعه بار است و  خواهان اجرای فوری و هرچه سریعتر حداقل دو هفته قرنطینه کامل و ممنوعیت رفت و آمد در این استان شدند.

نویسندگان این نامه بر ضرورت اجرای «حداقل دو هفته قرنطینه کامل و ممنوعیت رفت‌وآمد مگر در موارد ضروری در استان فارس» تاکید کردند و خطاب به استاندار نوشتند: «مصرانه درخواست می‌کنیم هرچه سریع‌تر نسبت به اتخاذ تصمیمات در این زمینه اقدام کنید».