با پایان گرفتن شمارش آرا امروز آدینه اعلام شد که یک کرسی بر کرسی های حزب لیکود افزوده شده و به ۳۶ کرسی رسیده است

اضافه شدن یک کرسی دیگر به حزب لیکود به حساب یک حزب مذهبی متعصب به نام یهدود حتورا بود که از ۸ کرسی به ۷ کرسی کاهش یافت

با پایان گرفتن شمارش آرا امروز آدینه اعلام شد که یک کرسی بر کرسی های حزب لیکود افزوده شده و به ۳۶ کرسی رسیده است و این در حالی است که جبهه رقیب یعنی  جبهه حزبی آبی و سفید در همان ۳۵ کرسی باقی مانده است.

اضافه شدن یک کرسی دیگر به حزب لیکود به حساب یک حزب مذهبی متعصب به نام یهدود حتورا بود که از ۸ کرسی به ۷ کرسی کاهش یافت.

با این همه نتایج رسمی انتخابات روز چهارشنبه آینده اعلام خواهد شد و تا آن هنگام فهرست هایی که نتوانستند وارد پارلمان شود حق اعتراض دارند یکی از این اعتراض ها از جانب حزب موسوم به راست نوین است که توسط نفتالی بنت و خانم آیلت شاکد برپا شده است و  حدود ۱۵۰۰ رای کم دارد تا بتواند به حد نصاب قانونی برسد و ۴ نماینده وارد پارلمان کند.

این حزب خواستار بازنگری و بررسی کامل انتخابات است تا مطمئن شود  هیچ خطایی در شمارش آراء یا برگزاری انتخابات رخ نداده است.

رویداد مهم دیگر آن است که موشه کهلون وزیر دارایی که حزبی به نام کولا نو یعنی همه ما بر پا کرده بود و تنها به ۴ کرسی پارلمان دست یافته تصمیم گرفت به حزب لیکود بازگردد و با نتانیاهو اتحاد دوباره برقرار سازد.

موشه کهلون حدود ۵ سال پیش از حزب لیکود کناره گیری کرده بود.

با پیوستن او به این حزب اکنون شمار نمایندگان آن به ۴۰ کرسی می رسد و می تواند یک نیروی حزبی پرقدرت در پارلمان آینده اسرائیل باشد و این امر به پیشبرد هدف ها و برنامه های نتانیاهو کمک بسیاری خواهد کرد.

همچنین گفته می شود که اکنون حزب لیکود می تواند لایحه ای را برای تصویب به پارلمان ارائه کند  که بموجب آن تا هنگامی که نخست وزیر یا رئیس جمهوری مشغول خدمت هستند نمی توان آنها را مورد پیگرد قانونی قرار داد.

با آنکه بارها گفته شده که منظور از این قانون شخص نتانیاهو نیست او را شامل نخواهد گردید اما بسیاری از تحلیلگران بر این باور هستند که  این لایحه که شبیه آن در قانون فرانسه هم هست به هدف جلوگیری از محاکمه احتمالی نتانیاهو می باشد قرار است که در ظرف یک سال آینده دادستانی کل اسرائیل و وکلای مدافع نتانیاهو دیدار خود را انجام دهند و تصمیم نهایی در مورد صدور کیفرخواست یا بستن پرونده گرفته شود.

در این میان احزاب کوچک راست گرا با ایجاد اتحادی تصمیم گرفتند که به طور یکپارچه در مذاکرات با حزب لیکود برای برپایی دولت آینده اسرائیل شرکت کنند.

 آنها می گویند که چنین ائتلافی بین احزاب مذکور قدرت آنها را بالا میبرد و می توانند در دولت آینده نتانیاهو امتیازات بیشتری در راستای هدفها و مرامی خویش به دست آورند.

یک دیدگاه

 1. ??
  THANK YOU, ISRAEL. ONE of THE MOST DEMOCRATIC SYSTEM ON EARTH.Thank you ISRAEL to bing FIRST in the records history of the Democratic ranking;Not only in symbolism of the past; but an essentialism of hope for Democratic movements in the morning future.
  Omid E.M from IRAN.
  با تشکر از کشور اسرائیل،
  یکی از دمکراتیک ترین سیستم ها در زمین،
  با تشکر از اسرائیل برای قرار گرفتن در جایگاه اول در تاریخ دموکراسی‌خواهی،
  نه تنها در مکتب نمادین آن در گذشته، بلکه در مکتب اساسی حمایت از حرکت های دمکراسی خواهی در صبح آینده.
  امید از ایران.

Comments are closed.