با پیروزی دوباره جودوکاران اسرائیلی، سرود ملی اسرائیل برای دومین بار در امارات متحده عربی طنین افکن شد

وزیر فرهنگ و ورزش اسرائیل در میان دو جودوکار اسرائیلی که برنده مدال طلا شدند

در مسابقات بین المللی جودو در امارات عربی متحده، که تیم اسرائیل نیز به طور علنی و رسمی در آن شرکت دارد، جودوکاران اسرائیلی به دومین مدال طلای خود دست یافتند و یک بار دیگر سرود ملی اسرائیل در تالار بازی ها طنین افکن گردید و پرچم ملی اسرائیل دوباره به اهتزاز در آمد.

مقامات اماراتی که می کوشند حداکثر پذیرایی را از ورزشکاران اسرائیلی به عمل آورند، خانم میری رگب وزیر فرهنگ و ورزش اسرائیل را به دیدار از یک مسجد مجلل دعوت کردند و به او توضیح دادند. معمولا، زیارت زنان از مساجد اسلامی، به ویژه برای بانوان یهودی، چندان مرسوم نیست. ولی مهمانداران اماراتی خانم رگب را به دیدار از مسجد دعوت کردند و یک بانوی عرب که او را همراهی می کرد، توضیحات لازم را داد.

وزیر فرهنگ و ورزش اسرائیل، هنگام دیدار از مسجد، لباس بلند محلی پوشیده و چارقد بزرگی بر سر داشت و با احترام زیاد نسبت به اسلامی و مسلمانان، به توضیحات راهنمای خویش گوش کرد.

در مسابقات بین المللی جودو در ابوظبی پایتخت امارات، دومین برنده مدال طلا در بین ورزشکاران اسرائیلی، پیتر پالچیک نام دارد که در وزن صد کیلوگرم صاحب این پیروزی گردید. رقیب او یک جودوکار آذربایجانی به نام اِلمار گازیموف بود.

خانواده جودوکار قهرمان اسرائیلی، هنگامی که او ۹ سال داشت، از اوکراین به اسرائیل مهاجرت کرده بودند.

نخستین جودوکار اسرائیلی که برنده مدال طلا شد و دو روز پیش (یکشنبه) بر کرسی افتخار قرار گرفت و سرود ملی اسرائیلی نواخته شد، ساگی موکی نام داشت و در ردۀ زیرِ ۸۱ کیلوگرم مسابقه داد. رقیب او یک ورزشکار بلژیکی بود. خبرگزاری ها گزارش دادند که یک جودوکار ایرانی، برای آن که با ورزشکار اسرائیلی مسابقه ندهد، خود را به بیماری زد و در مسابقه شرکت نکرد و فرصت ورزشی خود را از دست داد.

این نخستین بار نبود که یک ورزشکار ایرانی، به دستور مستقیم حکومت، برای آن که با ورزشکار اسرائیلی روبرو نشود، خود را به بیماری زد.

خانم میری رگب وزیر فرهنگ و ورزش که همراه با جودوکاران به ابوظبی رفته است، به خبرنگاران گفت که با شنیدن سرود هتیکوا (سرود ملی اسرائیل) در تالار ورزشی یک کشور عربی، احساس کرد که یکی  از رویاهای دیرین جامۀ عمل پوشیده است و چنان دچار احساسات گردیده بود که اشک از چشمانش جاری شد.

جودوکار اسرائیلی افتخار می کند که با لباس رسمی و با نام و پرپم اسرائیل در ابوظبی حضور یافت
وزیر فرهنگ اسرائیل در مسجد بزرگ امارات عربی متحده با راهنمایان خویش

یک دیدگاه

  1. مگه همون کشور “برده داری” امارات و عربهای زن باره ی شکم باره ی از خدا بی خبر شما رو به رسمیت بشناسن! خدا شَرّ هنیه و خمینی و رژیم اشغالگر قدس رو به خودشون برگردونه و یه راهی برای ما مردم پیدا کنه که فعلن ” عوضی ها با ارزش شدن ” . اینجا آخرالزمان هست…

Comments are closed.