با پیشرفت شتاب زده فقر و گرانی در ایران، مبلغ اختلاس و کلاهبرداری در کشور یک سوم بالاتر رفته است

بخش رسیدگی به جرائم اقتصادی در نیروهای انتظامی رژیم ایران، اعلام داشت که در شش ماه اخیر، مبلغ کل اختلاس های مالی به میزان نگران کننده ای بالا رفته و ۳۳ درصد جهش داشته است.

جامعه شناسان می گویند که افزایش موارد اختلاس مالی، یکی از مشخصه های کشورهای عقب مانده و فقیر است. زیرا هر اندازه مشکلات معیشتی بیشتر شود، میزان کلاهبرداری ها نیز بالاتر می رود و امروز حکومت اسلامی ایران از انی نظر، یکی از بزرگترین آمار جهانی را دارد.

در گزارش ها آمده است که بخش عظیمی از کلاهبرداری ها توسط صاحبان قدرت و یا افرادی انجام می گیرد که در ساختار رژیم دارای قدرت هستند و می توانند با استفاده از نفوذ خود و رشوه دادن های کلان، مسیر پرونده ها را کاملا تغییر دهند.

پلیس حکومت ایران در حالی از افزایش موارد کلاهبرداری و اختلاس خبر می دهد که بخش اعظم اقتصاد ایران در اختیار بیت رهبری و سپاه پاسداران قرار دارد که هیچگونه گزارش مالی انتشار نمی دهند و اختلاس های کلانی که در آن ها جریان دارد، آشکار نمی شود.

آخوند ابراهیم رئیسی در دورانی که ریاست قوه قضائیه را به دست داشت، دائما ادعا می کرد که یکی از هدف های او مبارزه با فساد مالی است. ولی این وعده در حد حرف باقی ماند و فساد مالی نه تنها کاهش نیافت، اکنون نهاد “ناجا” اعلام می کند که تنها در شش ماه، ۳۳ درصد بالا رفته است.