با کاهش تحسین برانگیز شمار مبتلایان جدید، امارات عربی متحده نیز خط پرواز به اسرائیل را گشود

در حالی که در ایران، ابعاد گسترش ویروس کورونا به مرحله فاجعه آمیزی رسیده است، در اسرائیل شمار مبتلایان و جانباختگان همچنان رو به کاهش می رود و دولت شمار بیشتری از محدودیت های برقرار شده را برمی دارد، تا زندگی مردم به حال عادی درآید.

در شبانه روز گذشته، تنها ۸۶ مورد جدید ابتلا در اسرائیل تشخیص داده شد و این در حالی که دو ماه پیش روزهایی بود که شمار مبتلایان جدید، به ده هزار نفر هم نزدیک می شد.

همچنین شمار جانباختگان چند روزی است بالا نمی رود و در همان سطح ۶۲۹۴ نفر باقی مانده است.

یکی از مهمترین رویدادها در رابطه با کاهش آسیب دیدگان کورونا، گایش رسمی پروازهای گردشگری بین اسرائیل و ده ها کشور جهان است. در همین راستا، در هفته ای که گذشته نخستین هواپیمای بسیار مدرن مسافری متعلق به شرکت هواپیمایی امارات عربی متحده در فرودگاه بین المللی اسرائیل به زمین نشست و مسافران آن مورد استقبال گرم قرار گرفتند.

دماغه این هواپیما با دو پرچم اسرائیل و امارات عربی متحده زینت شده بود و هنگامی که هواپیما قصد نشستن داشت، برج مراقبت فرودگاه بین گوریون به به سه زبان عبری، عربی و انگلیسی به خلبان هواپیما و مسافران خوش آمد گفت.

اسرائیلیان به سفر به امارات علاقمندی زیادی نشان می دهند و قرار است بزودی یک گروه از ایرانیان مقیم اسرائیل همراه با دو هنرمند ایرانی زاده رهسپار امارات شوند و در چند کنسرت که قرار است در دوبی و ابوظبی برگزار شود، به هنرنمایی بپردازند.

خانم فرزانه کهن خواننده محبوب ایرانی در اسرائیل و آقای منشه ساسون نوازنده سنتور و اجرا کننده کنسرت همراه با یک خواننده هنرمند ایرانی به نام خانم شیوا دانشفر که در امارات زندگی می کند و هنرمندی زیاد دارد، این کنسرت ها را برگزار خواهند کرد.

این سفر قرار بود در روزهای آینده صورت گیرد، ولی به علت نزدیک بودن ماه روزۀ رمضان به ماه آینده میلادی موکول شده است.

همچنین پرواز اسرائیلیان به شماری از جاذبه های گردشگری در اروپا و کشورهای دیگر آزاد شده است. استقبال از این پروازها بسیار زیاد است. ولی بلیط هواپیما تقریبا دو برابر معمول است، زیرا هواپیماها باید به اندازه نیمی از شمار صندلی ها مسافر بگیرند.

شمار بیماران کورونا که همچنان به دستگاه تنفسی وصل هستند به ۲۶۳ مورد کاهش یافت و این در حالی که سه ماه پیش به بالای ۱۲۰۰ مورد رسیده بود.

با این همه، رعایت شماری از محدودیت های اجتماعی همچنان ادامه دارد و از جمله آن که هنوز همه مدارس اسرائیل به تحصیل حضوری بازنگشته اند و در این مورد بحث های شدیدی بین وزیر آموزش و مقامات وزارت بهداشت جریان دارد.