با کاهش محدودیت های اجتماعی در ایران، بر شمار قربانیان و مبتلایان جدید به بیماری کورونا افزوده شده است

طبق آخرین آمار وزارت بهداشت حکومت که پیش از ظهر امروز انتشار یافت شمار جان باختگان رو به افزایش است. در روزهای اخیر، حکومت همچنان محدودیت های اجتماعی را کاهش می دهد و تماس فیزیکی بین شهروندان بیشتر می شود.

سخنگوی وزارت بهداشت کیانوش جهانپور اعلام کرد : در شبانه روز گذشته، ۶۳ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند، و این در حالی که آمار قربانیان روز پیش از آن ۵۵ نفر بوده است.

همچنین، جهانپور گفت: در ۲۴ ساعت اخیر، ۲۲۵۸ تن دیگر نیز به کورونا مبتلا شدند و آمار مبتلایان به ۱۴۳ هزار و ۸۴۹ تن رسید. این آمار نیز در مقایسه با روز پیش از آن افزایش چشمگیری را نشان می دهد.

با اینکه نمی توان به آمار حکومتی اعتماد کرد اما همین افزایش هم ممکن است به علت   رعایت نکردن فاصله گیری اجتماعی توسط مردم و همچنین عدم تلاش مقامات حکومت برای اجرای مقررات داشتی باشد.

سعید کشمیری، رییس دانشگاه علوم پزشکی در باره افزایش روز افزون آمار کرونا در این استان هشدار و گفت: افزایش بیماران بستری شده کرونا در بخش آی‌سی‌یو نگران کننده است.

کشمیری افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ، ۱۰۵ بیمار جدید بر شمار بیماران مبتلا به کورونا در بوشهر افزوده شد  و شمار مبتلایان به ۹۰۰تن رسید که از این  ۵۴۱تعداد  مرد و ۳۵۹ زن است».

یادآور می شود که استان بوشهر در اوایل شیوع کورونا در ایران و قبل از تعطیلات نوروز بیمار کورونایی نداشت.

مهدیه توکلی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول، نیز با تاکید بر افزایش شمار بیماران کورونا در این شهر گفت که دست‌کم ۱۰۰ نفر از کادر درمان شهرستان‌های دزفول، شوش و گتوند نیز به کورونا مبتلا شده‌اند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول  افزود: بیش از  ۵/۳ درصد از کل آمار مبتلایان به کورونا در حوزه دانشگاه علوم پزشکی دزفول تاکنون جان باخته‌اند.

مهدیه توکلی گفت که تاکنون ۷۱ تن  از افراد بستری در بیمارستان بزرگ دزفول جان باخته‌اند .

حمیدرضا رحیمی، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز اعلام کرد بر اساس معیارهای جدید وزارت بهداشت برای کلان‌شهرها، شهر مشهد از نظر شیوع کورونا در وضعیت “قرمز” قرار گرفت.این در حالی است که مشهد  قبل از بازگشایی اماکن مقدس در حال نزدیک‌ شدن به وضعیت سفید بود.

دکتر حسین فرشیدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان گفت: شمار فوتی‌ها بر اثر کرونا در هرمزگان در روز گذشته(هفتم خردادماه) به ۴۰ نفر افزایش یافت

وی با اشاره به اینکه بازار ماهی فروشان میناب در چند روز اخیر کانون شیوع بیماری بوده است، افزود: در یک هفته اخیر شمار مبتلایان به کرونا در هرمزگان افزایشی است.