با گسترش سویه دلتا، ارتش آمریکا برای واکسیناسیون اجباری کرونا آماده می‌شود

به گزارش رویترز، با افزایش نوع دلتای کرونا، به نظر می‌رسد پنتاگون آماده انجام کاری است که تاکنون انجام نداده است – یعنی واکسیناسیون اجباری برای محافظت در برابر کرونا.

مقامات پنتاگون به رویترز گفته‌اند تصمیم گیری در مورد اقدامات بعدی، ممکن است ظرف چند روز آینده انجام شود.

ارتش ایالات متحده می‌گوید که تقریبا نیمی از نیروهای مسلح آمریکا واکسینه شده‌اند. این آمار فقط شامل نیروهای فعال و بدون در نظر گرفتن نیروهای گارد ملی است و با در نظر گرفتن نیروهای ذخیره به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد. بالاترین میزان واکسیناسیون در نیروی دریایی است که سال گذشته از شیوع شدید در ناو هواپیمابر روزولت شروع شد. اکنون حدود ۷۳ درصد از ملوانان آمریکایی کاملا واکسینه شده‌اند.

این آمار، با میانگین واکسیناسیون کل آمریکا که در آن در حدود ۶۰ درصد از بزرگسالان ۱۸ ساله و بالاتر کاملا واکسینه شده‌اند، مقایسه می شود.

بر اساس داده‌های پنتاگون، از آنجا که نیروهای آمریکایی، در کل جوان‌تر و از نظر قوای جسمانی، آماده‌تر هستند، در مجموع فقط ۲۸ تن از این نیروها در نتیجه بیماری ناشی از ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

به  گزارش رویترز، جو بایدن نیز می‌گوید به دلیل حصور نیروهای آمریکایی در مناطق مختلفی از جهان، از جمله جاهایی که واکسیناسیون هنوز در سطح پایینی قرار دارد، واکسن زدن همه نیروهای نظامی آمریکا، اهمیت زیادی دارد.