بحث بین رهبران و شخصیت های سیاسی اسرائیل درباره اینکه چگونه می توان به مسئله غزه پایان داد و آرامش را برقرار کرد همچنان ادامه دارد

بحث بین رهبران و شخصیت های سیاسی اسرائیل درباره اینکه چگونه می توان به مسئله غزه پایان داد و آرامش را برقرار کرد همچنان ادامه دارد.

در مصاحبه‌هایی که شب گذشته آدینه از جانب رسانه‌های همگانی در اسرائیل با گروهی از شخصیت ها انجام شد همگی اعلام داشتند که مسئله بسیار بغرنج است ولی در عین حال از عملکرد دولت نتانیاهو انتقاد کردند بی آنکه خود بتوانند راه های بهتر و مثبت‌تر و ارزنده تری را ارائه دهند.

اویگدور لیبرمن رهبر حزب ایسرائیل بیت نو یا اسراییل خانه ماست در سخنان خود گفت که باید سران گروه‌های ترور فلسطینی را نابود کرد تا به این غائله پایان بخشید.

برخی دیگر از رهبران سیاسی در اسرائیل می‌گویند که باید امکاناتی به وجود آورد که نوار غزه زیر نظر سازمان ملل با سرمایه گذاری های کلان کشور های مختلف آباد شود و بیکاری از بین برود و رنج و محنت ساکنان پایان گیرد اما در عین حال این خطر وجود دارد که بهبود وضع اهالی غزه موجب تقویت حماس و دیگر گروه‌های تروریستی شود و آنها بخشی از پول های را که وارد غزه می‌شود  برای تامین تامین و ساخت جنگ افزار های تروریستی و پر کردن انبار های اسلحه خود به کار گیرند.

ژنرال نیروهای ذخیره ارتش موشه یعلون که در گذشته وزیر دفاع نیز بوده است و به علت اختلاف نظر با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل ناچار به کناره‌گیری شد از عملکرد دولت به شدت انتقاد کرد و گفت که نتانیاهو پیش از آن که به نخست وزیری برسد گفته بود که باید همه سرکردگان گروه تروریستی حماس را نابود کرد اما از هنگامی که او نخست وزیری رسید کوچک‌ترین گامی برای رسیدن به این هدف انجام نداده است.

در مجموع همه سیاستمدارانی که در مقابل دولت کنونی قرار دارند بر این باور هستند که باید بر شدت حملات و ضربات علیه سازمانهای ترور در غزه افزوده شود.

اما همه آنها در عین حال میگویند که نباید عملیات به حدی برسد که به یک جنگ تمام عیار مبدل شود و ارتش اسرائیل را ناچار کند که وارد نوار غزه شود و در آنجا بماند.

کارشناسان نظامی می گویند که اگر اسرائیل بخواهد همه کارگاههای تولید اسلحه و پایگاه‌های سازمان‌های ترور فلسطینی را نابود کند باید دست‌کم مدت دو سال در غزه مستقر باشد امری که اسرائیل به آن تمایل ندارد و هیچ یک از کارشناسان و سیاستمداران امور امنیتی اسرائیل نیز آن را توصیه نمیکنند.

موشه یعلون که یکی از رهبران جبهه سیاسی موسوم به آبی و سفید است او نیز همانند لیبرمن گفت که باید به هلاک کردن سرکردگان گروه های ترور در غزه ادامه داد و همچنین کوشید که زیربناهای تروریستی آنها را نابود کرد اما رسیدن به این هدف نیز چندان ساده نخواهد بود.

در آخرین گزارش آمده است که دولت اسرائیل به گروه‌های ترور هشدار داده که اگر به خشونت بیشتری در جریان تظاهرات امروز دست بزنند و به جدار مرزی نزدیک شوند و بخواهند با پاره کردن آن وارد خاک اسرائیل شوند موافقت های اسرائیل با انتقال پول به غزه و همچنین دادن امتیازات بیشتری به اهالی غزه باطل خواهد شد و انجام نخواهد گرفت.

5 دیدگاه‌

  1. اینهایی که فکر میکنن باید سران گروههای تروریستی را نابود کرد باید بدانندغیراز اینها بسیار آدم های دیگر هستند که جایگزین میشوند کشورهای عربی و ایران نفرات زیادی را در آستین دارند که جایگزین میکنند. به نظر من تنها راه منزوی کردن گروههای تروریستی در مجامع بین المللی است در صورتی که تاکنون تمام این گروهها از راه مظلوم نمایی دست برتر را در سازمان ملل و دیگر مجامع داشته اند

  2. حل شدن این مسئله یک تاکتیک کوچک و بسیار بی دردسر است پس همه با بنیامین نتانیاهو برای عزت و سرافرازی اسرائیل یکی هستیم . این دنیا و تمام ازارهای نهان و عیانش حل شدنی است گرچه در لباس جسم هستم بدانید بی ارزش ترین موجودات روی زمین هر چیزی است به جز اسرائیل و بنی اسرائیل . درود و برکت بر تمام اسمانیان اسرائیلیان دوودیان به نام یعقوب . موجودات زمینی درکشان خام است فقط اسرائیلیان هستند که همه چیز را برای پیشرفت بشر و سرافرازی هستی انجام می دهند از اول بوده تا به اخر همین است . اگر چه دنیا این موجودات غیر اسرائیلی همچو کلک می اندیشند ولی خدای اسرائیل نور اسرائیل را به جهانیان نشان می دهد . اسرائیل پیروز و موفق اسرائیل سر افراز و سربلند جانم به قربان اسرائیل و اسرائیلیان هیچ چیزی با ارزش تر و زیبا تر و عزیز تر از اسرائیل در این جهان نیست . دست تک به تک بنی اسرائیل را می بوسم . دوستتان دارم . من مجبورم در لباس زمینی خود در جاهایی زمینی رفتار کنم در مقابل این لکه های ننگین ضد اسرائیل . درود وبرکت بر اسرائیل اسرائیل بزرگ می شود .

    • شما صهیونیست ها فکر میکنید میتونید ملت فلسطین را که هزاران سال در فلسطین زندگی کرده اند به وحشیانه ترین شکلی از سرزمین آبا و اجدادیشان اخراج کنید بعد هم این ملیون ها آواره بگذارند شما خواب خوش داشته باشید. هیهات از خواب خرگوشی شما! اگر حکومت آخوندی در ایران تونست بر پایه ظلم مذهبی دوام بیاره، شاید شانسی برای شما هم باشه. بعید است ولی شاید.

  3. وقتی رهبران یاغی و مروج تروریسم مطمئن هستند که امنیت دارند باکی از وضع مردم نداشته و ادای شجاعان مبارز هم در می آورند.
    این رهبران باید مستقیما خودشان و خانواده های آنان هزینه های کارشان را بپردازند و این تنها راه نجات ملتها و امنیت آینده جهان است.
    مادورو و هنیه و…… باید خودشان گرسنگی ، تشنگی و فرزند مردن را تحمل کنند تا درک کنند بر مردم چه می گذرد.

  4. چه سوأل قشنگی۰ تا انسان ھست جنگ ھم ھست این رو تاریخ نشان دادہ۰ اسرائیلی ھا ھم باید ھر چه که کتاب آسمانی شان نوشته عمل کنند۰ مگر این خدای یکتا نبود که اسرائیلی ھا را از چنگال فرعون شان نجات داد و فقط ھنگامی که اسرائیلی ھا گناہ و سرپیچی کردند، خدا آنها را چهل سال سرگردان و در بیابان خانه بدوش کرد۰ حال چه چیزی دگرگون شده۰ پیمان بین خدا و یهودی ھا ھمچنان برقرار است۰ اسرائیل کشور خداست۰

Comments are closed.